Wiara rodzi się w dialogu | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Wiara rodzi się w dialogu

Wiara rodzi się w dialogu

ebook
ks. Wacław Hryniewicz OMI
dostępne też, jako: 
35,90 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Życie człowieka wierzącego to ciągły dialog z Bogiemi z innymi ludźmi. Bóg wybrał dialog z człowiekiemjako zbawczą drogę docierania do ludzkiej wolności.Dla chrześcijanina sam Chrystus jest największą inspiracjądo kształtowania w sobie postawy dialogu w relacjiz drugą osobą.

Dlatego warto wsłuchiwać się w to, co o wierze mają do powiedzenia inni, również ci, którzy wywodzą się z innych wyznań i tradycji. Możemy uczyć się jedni od drugich, jak lepiej rozumieć sens tego, w co wierzymy, jak wyjść poza schematy w myśleniu i jak odkrywać zupełnie nowe znaczenia w pozornie dobrze znanych prawdach.

Jeden z najwybitniejszych polskich teologów zachęca do formułowania własnych wątpliwości w wierze i zadawania Bogu trudnych pytań. Sam Autor nie boi się ich wcale i z zaangażowaniem o nich dyskutuje.

Nowa książka ks. Wacława Hryniewicza wyrasta z wyjątkowego w polskiej teologii wydarzenia - debaty internetowej jednego najoryginalniejszych polskich myślicieli religijnych z internautami.

ks. Wacław Hryniewicz OMI zajmuje się głównie chrześcijańską teologią paschalną, teologią nadziei i uniwersalizmem zbawienia. Od wielu lat propaguje dialog ekumeniczny.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2015
Liczba stron: 
352 (pdf)
ISBN: 
978-83-277-0341-5
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

27,58 zł
cena det. za
plik
Kupując otrzymujesz format: 
PDFEPUB
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy