Wiara demonów | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Wiara demonów

Wiara demonów

książka
Fabrice Hadjadj
tłumacz: 
Maria Żurowska
wydawca: 
Esprit

Nota o książce

Często prawdziwe zło kryje się tam, gdzie najmniej się go spodziewamy – w „pobożnych uczynkach” bez miłosierdzia, w fanatyzmie tych, którzy z Boga uczynili slogan, w naszych własnych sercach. Demony wierzą, że Bóg istnieje, ale odrzucają Jego miłość, poszukując złudnej, piekielnej wolności. W odważnej książce Fabrice Hadjadj podejmuje trudny temat zwodniczego oblicza zła.

Nie jest to kolejna książka z serii „co powinieneś wiedzieć o demonach”. Jej prawdziwym bohaterem jest Jezus, który przyjmując cierpienie i ponosząc śmierć na krzyżu, odkupił nas i wyzwolił spod władzy szatana. Dlatego jeśli chcemy być wolni od wpływu złego, co dokona się w pełni dopiero, kiedy umrzemy, musimy zwrócić się do naszego Zbawcy i uczyć się od Niego.

Jeśli chodzi o kwestie doktryny, systemu wartości, które uwarunkowały chrześcijaństwo, demony są nie do pokonania; jeśli jednak mowa o Przymierzu, nie chcą o nim nic wiedzieć. Toteż ich konik to odsuwanie na bok oblubieńczej Tajemnicy Przymierza, by ograniczyć ją do moralizmu (albo raczej do niemoralizmu), do sztywnej, nieruchomej dogmatyki (albo do czystego pragmatyzmu), oby tylko nie doszło do spotkania. Dlatego Jezus objawia się poprzez tajemnicę; nie przychodzi zaproponować teorii doskonałej, lecz teorię zewnętrzną, poza obrębem naszych serc; nie chce wiedzy tak olśniewającej, że zniewoliłaby nas, jak ćmy przy żarówce. (…) Jezus mógłby zesłać z nieba zastępy anielskie, o wiele skuteczniejsze od naszych specjalistów od marketingu manipulacyjnego. Lecz On nie jest Uwodzicielem. Można zmusić rozum do uległości. Ale nie można zmusić serca.  (Fragment książki)

Szczegółowe dane

Wydanie: 
drugie
Rok wydania: 
2018
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
330
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.46 kg
ISBN: 
978-83-66061-10-1

Tytuły tych samych autorów

29,90 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 99 zł

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy