Warsztaty translatorskie / Workshop on translation III | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Warsztaty translatorskie / Workshop on translation III / Outlet

Warsztaty translatorskie / Workshop on translation III

książka
red. Richard Sokoloski, Henryk Duda, Konrad Klimkowski

Nota o książce

W czerwcu 1999 r. Instytut Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Zespół Badań Slawistycznych Uniwersytetu Ottawskiego zorganizowały w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim konferencję poświęconą problematyce przekładu literackiego. Konferencja obejmowała również pięciodniowe warsztaty prowadzone przez prof. Richarda Sokoloskiego z Ottawy, na których przekładano poezję z języka polskiego na angielski.

Niniejszy tom zawiera materiały czwartych Warsztatów, które odbyły się w Lublinie w grudniu 2002 r.

Problem tłumaczenia elementów kulturowych w poezji jest ogromnie złożony i wiąże się z odróżnianiem wartości uniwersalnych, humanistycznych, ogólnoludzkich, których przecież poezja jest nośnikiem i to bez względu na jej przynależność językowo-kulturową, od tych elementów kultury, które uwarunkowane są danym miejscem i czasem. Transponowanie tła kulturowego na Warsztatach było zależne od typu tekstu (np. w bajce), od typu zjawiska (np. nazwy własne w dynamice zmian historycznych) a także od rozumienia tłumacza. Trudne pytanie dlaczego nasza rodzima literatura tak niepozornie funkcjonuje na rynkach zachodnich, które poniekąd wyjaśnia fakt iż język polski jest „językiem małym”, otwierało dyskusję na temat hegemonii kulturowej i pewnej istniejącej w świecie nietolerancji innych stereotypów i kanonów od tych uznawanych globalnie. Potrzeba zajmowania się przekładem polskiej literatury pięknej na język obcy wydaje się być w takich realiach bardzo uzasadniona. (Fragment książki)

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2003
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
212
Wymiary: 
170x240 mm
Waga: 
0.46 kg
ISBN: 
83-7306-155-X
21,60 zł
taniej 10%
24,00 zł
cena det. za
egz.
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 21,60 zł
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy