Walka nieustanna | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Walka nieustanna

Walka nieustanna

książka
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Nota o książce

Autor bierze na warsztat przekazany przez synoptyków opis kuszenia Jezusa. Rzeczowo, chłodnym okiem analizuje punkt po punkcie „ciemną rzeczywistość pokusy”, ukazując jej przyczyny, cele, sposoby oddziaływania. Takie rozkładanie na czynniki pierwsze tego, co składa się na codzienną duchową walkę chrześcijanina, pozwala spojrzeć na nią w Bożym świetle. Czy chcemy, czy nie chcemy, „dopóki człowiek jest pielgrzymem na tej ziemi, kusiciel nie zostawia go w spokoju, lecz próbuje zwieść, skusić do grzechu, sprowadzić z drogi miłości Boga czy służby bliźniemu”.

Jak kształtować w sobie czujność, nie wiedząc, jakich forteli użyje diabeł? Co może nam pomóc? Z czego trzeba zrezygnować? Jak przetrwać ciemną noc ducha? Przy odpowiedzi na te pytania znajomość planów wroga, strategie przetrwania, odpowiedni rynsztunek, a przede wszystkim wsparcie Tego, który kuszenia doświadczył – okazuje się nie do przecenienia.

Nie jest łatwo podważyć logikę kusiciela, doskonałego sofisty. Jego przewrotne intencje zdradza wyłącznie cel sugerowanych zabiegów. (…) Tylko pozornie są to cele dobre, gdyż w rzeczywistości są one złe, niszczące wnętrze człowieka i jego relacje ze światem zewnętrznym. (…) Zło nigdy lub prawie nigdy nie jawi się bowiem w czystej postaci. Ukrywa się. Kamufluje swoje prawdziwe intencje. Diabeł prawie nigdy nie kłamie radykalnie, on jedynie wypacza prawdę, jakby cieniuje ją, gładzi jej kanty. W składanych przez niego obietnicach kryje się zawsze coś z prawdy, lecz nigdy ona cała. (Fragment książki)

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2022
Oprawa: 
miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 
192
Wymiary: 
135x195 mm
Waga: 
0.31 kg
ISBN: 
978-83-8099-151-4
Seria wydawnicza: 
Wierzyć w XXI wieku

Tytuły tych samych autorów

37,50 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy