W trosce o dobrą filozofię
Nota o książce
Czy filozofia może być obiektem czyjejś troski? W tak postawionym pytaniu kryje się podwójna trudność. Trzeba dobrze zrozumieć, czym jest troska jako taka, jak się przejawia, czego dotyczy i jakie powoduje skutki, a następnie zapytać, czy filozofia znalazła się w takim momencie swych dziejów, że trzeba się nam o nią w sposób szczególny zatroszczyć.
Troska jest szczególnym rodzajem czujności, zwielokrotnieniem uwagi i sił. Ten, kto się troszczy, bierze na siebie jakąś część spraw tego świata, bądź też biedę, jaka dotknęła drugiego człowieka, czyniąc je niejako swoimi własnymi. Ten szczególny rodzaj obecności przy czymś, co domaga się troski, przejawia się nie tylko w sposobie bycia wobec czegoś. Troska jest zaangażowaniem, wyjściem z siebie ku temu, co zostało napotkane. Jest aktywnością nie tylko ciała, ale nade wszystko woli i ducha. Skutkiem jej oddziaływania jest współodczuwanie trudu i biedy (…)
Czy zatem filozofia wymaga takowej troski? (Fragment Wstępu)
Lektura niniejszej księgi pozwala odpowiedzieć na to pytanie.
Publikacja składa się z czterech części:
- O myśli chrześcijańskiej,
- O racjonalności,
- O relacjach między wiarą a teologią,
- O nauczaniu.
Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.