W poszukiwaniu Ojca | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
W poszukiwaniu Ojca / Outlet

W poszukiwaniu Ojca

Miejsce dla Boga w dzisiejszym świecie
książka
Gian Franco Svidercoschi
tłumacz: 
Krystyna Kozak
wydawca: 
Edycja Świętego Pawła

Nota o książce

Na początku autor stawia dramatyczne pytanie: czy we współczesnym świecie jest jeszcze miejsce dla Ojca? Nie jest to pytanie bezpodstawne, bowiem dominujące władza i kultura próbują dziś wykreślić z życia indywidualnego i zbiorowego Boga Wcielenia, Ojca, który posłał pomiędzy nas swojego Syna. Jednak bardziej niepokojące jest to, że utrata sensu Boga rozpoczęła się w chrześcijańskich sumieniach: to tam wiara wyjałowiła się, aby następnie stracić swoje znaczenie na zewnątrz. Jest to nie tyle książka, co raczej podróż w głąb religijności, aby odkryć konsekwencje, jakie stopniowe osłabianie Bożego ojcostwa (wzmocnione także osłabianiem ojcostwa ludzkiego) spowodowało w nauczaniu, w duchowości, katechezie, dialogu ekumenicznym i międzyreligijnym, a zwłaszcza w świadectwie chrześcijan wobec otaczającego ich świata.

Autor stwierdza wyraźnie, że teraz nadeszła odpowiednia chwila, aby przywrócić głęboki sens temu, co jest nowością chrześcijaństwa na tle innych religii: że Bóg stał się człowiekiem, przez co przyznaje każdej istocie ludzkiej godność, jakiej nikt inny jej nie dał. Jest to orędzie braterstwa i miłości, które zakłada istnienie Ojca dla wszystkich ludzi. To wspaniałe orędzie ewangeliczne może dotrzeć do wszystkich i przez wszystkich może być przyjęte. 

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2007
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
144
Wymiary: 
150x210 mm
Waga: 
0.38 kg
ISBN: 
978-83-7424-198-4

Tytuły tych samych autorów

18,00 zł
taniej 10%
19,99 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy