Uczczona po królewsku | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Uczczona po królewsku

Uczczona po królewsku

Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu
książka
Jakub Marcin Bulzak
wkładka zdjęciowa kolorowa
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o książce

Praca p. Jakuba Marcina Bulzaka mieści się w metodologicznej kategorii prac, które nazywamy przyczynkiem historycznym, czasem mikrohistorią. Obejmuje bowiem analizą wydarzenie historyczne w skali lokalnej/regionalnej (Sądeckie, Małopolska), ale z istotnymi desygnatami ogólniejszymi. To jej najbardziej dostrzegany wyróżnik merytoryczny. Autor bowiem, świadomie i trafnie, usytuował analizowany przyczynek (koronacja lokalnego obrazu) na tle zjawisk ogólniejszych - PRL, relacji państwo - Kościół, postaw, zachowań i świadomości wiernych, wreszcie polityki, tak lokalnej, regionalnej, jak i ogólniejszej.
Praca p. Bulzaka to również ciekawe studium socjohistoryczne, prezentuje postawy duchowieństwa i wiernych, postawy lokalnych, regionalnych i krajowych władz (samorządowych, partyjno-politycznych itd.). Autor dobrze sobie z tym problemem radzi, wykazując przy tym, że rozumie, czym jest interdyscyplinarność jako narzędzie badawcze historyka.

Niewątpliwymi atutami metodologicznymi tej pracy są bardzo dobry warsztat naukowy, przemyślana koncepcja całości, imponująca erudycja (imponują szczególnie przypisy bibliograficzne, dowodząc, że autor przeprowadził bardzo solidną i wnikliwą kwerendę źródłową), rzetelność analizy, a także sprawiedliwość ocen. To solidna praca naukowa, napisana językiem zrozumiałym i precyzyjnym. W następstwie czytelnik otrzymuje pracę, która powinna go zainteresować, i to z różnych punktów widzenia - historii, wiary, Kościoła, religii, ale i społeczeństwa w konkretnej polityczno-ustrojowej rzeczywistości.

prof. Jacek Chrobaczyński

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2013
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
280+40
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.82 kg
ISBN: 
978-83-7767-944-9
Autor
Jakub Marcin Bulzak
11,60 zł
taniej 60%
29,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl