U źródeł teologii liturgicznej Akwinaty | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
U źródeł teologii liturgicznej Akwinaty

U źródeł teologii liturgicznej Akwinaty

Istota, przejawy i skutki kultu chrześcijańskiego według św. Tomasza z Akwinu
ebook
ks. Tomasz Gutowski
dostępne też, jako: 
36,90 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Liturgia jest zwornikiem łączącym monumentalny gmach filozofii i teologii św. Tomasza z Akwinu

Książka ks. Tomasza Gutowskiego stanowi podróż do źródeł myśli Doktora Anielskiego na temat chrześcijańskiego kultu. Autor, odwołując się do kluczowych tekstów świętego z Akwinu, ukazuje istotę jego myśli liturgicznej. Poznając ją, odkrywamy, że nie jest ona odległą teorią, ale może mieć przełożenie na życie duchowe każdego wierzącego.

Akwinata uwyraźnia, że liturgia prowadzi do zjednoczenia z Bogiem, które zaczyna się tu i teraz, a nie w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości. Przekonuje również, że świat nie jest wcale podzielony linią demarkacyjną między sacruma profanum. Przeciwnie – Kościół i każdy chrześcijanin może całą rzeczywistość czynić miłą Bogu i Jemu poświęconą.

Refleksje, jakie czytelnik znajdzie w tej książce, nie są formą archeologii liturgicznej (...) Konfigurując katolicką pobożność eucharystyczną (...) trzeba wracać do świadomości sprawowania kultu chrześcijańskiego i tego, czym się on charakteryzuje, czego się domaga i co z sobą niesie. Jeśli tego szuka czytelnik w tekstach wielkich mistrzów teologii, którzy dlatego właśnie nie są po prostu ekspertami, ale mistrzami, bo chcą nie tyle wygrać dyskusję, co odsłonić prawdę z jej wszystkimi wymaganiami, to znajdzie w św. Tomaszu z Akwinu kogoś takiego.
Ze wstępu ks. Piotra Roszaka

Ksiądz Tomasz Gutowski – pochodzi z Brodnicy. Święcenia kapłańskie przyjął w 2022 roku i jest prezbiterem diecezji toruńskiej. Przez rok pełnił funkcję wikariusza w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Grudziądzu. W 2023 roku rozpoczął studia specjalistyczne na Papieskim Instytucie Liturgicznym w Rzymie. Jego zainteresowania dotyczą zarówno poszczególnych dziedzin nauk teologicznych – takich jak liturgika, teologia dogmatyczna czy biblistyka, jak również myśli św. Tomasza z Akwinu. Jest inicjatorem i współtwórcą Ośrodka Liturgicznego Mysterium Fidei w Toruniu.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2023
Liczba stron: 
160 (pdf)
ISBN: 
978-83-277-3630-7
Seria wydawnicza: 
Mysterium Fascinans
Licencja typu: 
Plik
27,68 zł
taniej 25%
36,90 zł
cena det. za
plik
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 23,98 zł
Kupując otrzymujesz format: 
PDFEPUBMOBI
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy