U źródeł monastycyzmu chrześcijańskiego Tom 2 | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
U źródeł monastycyzmu chrześcijańskiego Tom 2

U źródeł monastycyzmu chrześcijańskiego Tom 2

książka
Antoine Guillaumont
tłumacz: 
s. Scholastyka Wirpszanka

Nota o książce

Niniejsze wydanie, podobnie jak tom pierwszy, zawiera artykuły dotyczące monastycyzmu, jednak teksty wchodzące w jego skład poświęcone są duchowości chrześcijańskiego Wschodu w starożytności, a więc światu posługującemu się językiem greckim i syryjskim. 

Głównym tematem zbioru jest modlitwa. Stąd ważne miejsce zajmuje tu z jednej strony studium nad pojęciem „serca”, w duchowości wschodniej uważanego za ośrodek modlitwy par excellence, oraz nad jego koncepcjami w świecie starożytnym, z drugiej zaś strony wiele zamieszczonych tutaj tekstów nawiązuje do tzw. ruchu mesaliańskiego. Nazwa „mesalianie” pochodzi od syryjskiego słowa oznaczającego „modlących się”, czyli tych, którzy zajmowali się wyłącznie modlitwą. Rozprzestrzenienie się tego ruchu w Kościele greckim i syryjskim, wpływ, jaki nań wywarł, reakcje, jakie w tych Kościołach wywoływał, czy też potępienie, z jakim się spotkał, poddano analizie.

Artykuły zamieszczone w tym zbiorze cechuje duża różnorodność. Powstawały one w dość szczególnych okolicznościach, zwykle jako odpowiedź na pewne sugestie i na konkretne zapotrzebowanie. Znalazły się tutaj artykuły napisane do Dictionnaire de Spititualité, artykuły przekazane do dzieł zbiorowych dedykowanych różnym osobistościom świata nauki, teksty wystąpień prezentowanych z okazji kolokwiów lub posiedzeń towarzystw naukowych, sprawozdania z wykładów wygłaszanych bądź w Collége de France, bądź w sekcji religioznawczej École Pratique des Hautes Études.

Szczegółowe dane

Tom: 
38
Wydanie: 
drugie niezmienione
Rok wydania: 
2020
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
398
Wymiary: 
125x195 mm
Waga: 
0.44 kg
ISBN: 
978-83-7354-706-3
Seria wydawnicza: 
Źródła monastyczne

Tytuły tych samych autorów

46,00 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy