Trudne sąsiedztwo | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Trudne sąsiedztwo / Outlet

Trudne sąsiedztwo

stosunki Polski z państwami ościennymi w myśli politycznej Narodowej Demokracji (1918-1939)
książka
Tomasz Koziełło
wydawca: 
Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego

Nota o książce

Narodowa Demokracja w okresie międzywojennym była jedną z największych i najbardziej wpływowych formacji politycznych w Polsce, nigdy jednak nie stworzyła samodzielnych rządów. Jej zwycięstwa w wyborach parlamentarnych były zbyt nikłe, aby mogła samodzielnie decydować o realizacji własnych założeń politycznych, dlatego musiała wchodzić w koalicję z innymi ugrupowaniami.

Tematyka monografii dotyczy zagadnienia polityki zagranicznej państwa polskiego wobec krajów sąsiednich w myśli politycznej Narodowej Demokracji. O podjęciu tego problemu zadecydowały zainteresowania poznawcze, koncentrujące się wokół myśli politycznej obozu narodowodemokratycznego, jego spojrzenia na rzeczywistość polityczną i kreowania pożądanej wizji świata w oparciu o wartości narodowe. Ważną przyczyną była również chęć wypełnienia w polskim piśmiennictwie naukowym niszy, dotyczącej stosunku tak wpływowej formacji do takich sąsiadów Rzeczypospolitej Polskiej jak: Czechosłowacja, Rumunia, Litwa, Łotwa czy Węgry, często pomijanych lub bagatelizowanych przy opisie narodowodemokratycznej myśli politycznej. Niebagatelnym powodem zajęcia się przez autora powyższą problematyką była również chęć całościowego pokazania pożądanej wizji stosunków międzynarodowych z punktu widzenia Narodowej Demokracji.

Książka składa się z pięciu rozdziałów i ma charakter problemowy. Wśród zastosowanych metod badawczych można wymienić analizę decyzyjną, porównawczą i sytuacyjną myśli politycznej.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2008
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
246
Wymiary: 
160x230 mm
Waga: 
0.47 kg
ISBN: 
978-83-7338-407-1
Autor
Tomasz Koziełło
23,00 zł
23,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0.00 zł
pliki do pobrania0.00 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy