Trudne sąsiedztwo | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Trudne sąsiedztwo / Outlet

Trudne sąsiedztwo

stosunki Polski z państwami ościennymi w myśli politycznej Narodowej Demokracji (1918-1939)
książka
Tomasz Koziełło
wydawca: 
Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego

Nota o książce

Narodowa Demokracja w okresie międzywojennym była jedną z największych i najbardziej wpływowych formacji politycznych w Polsce, nigdy jednak nie stworzyła samodzielnych rządów. Jej zwycięstwa w wyborach parlamentarnych były zbyt nikłe, aby mogła samodzielnie decydować o realizacji własnych założeń politycznych, dlatego musiała wchodzić w koalicję z innymi ugrupowaniami.

Tematyka monografii dotyczy zagadnienia polityki zagranicznej państwa polskiego wobec krajów sąsiednich w myśli politycznej Narodowej Demokracji. O podjęciu tego problemu zadecydowały zainteresowania poznawcze, koncentrujące się wokół myśli politycznej obozu narodowodemokratycznego, jego spojrzenia na rzeczywistość polityczną i kreowania pożądanej wizji świata w oparciu o wartości narodowe. Ważną przyczyną była również chęć wypełnienia w polskim piśmiennictwie naukowym niszy, dotyczącej stosunku tak wpływowej formacji do takich sąsiadów Rzeczypospolitej Polskiej jak: Czechosłowacja, Rumunia, Litwa, Łotwa czy Węgry, często pomijanych lub bagatelizowanych przy opisie narodowodemokratycznej myśli politycznej. Niebagatelnym powodem zajęcia się przez autora powyższą problematyką była również chęć całościowego pokazania pożądanej wizji stosunków międzynarodowych z punktu widzenia Narodowej Demokracji.

Książka składa się z pięciu rozdziałów i ma charakter problemowy. Wśród zastosowanych metod badawczych można wymienić analizę decyzyjną, porównawczą i sytuacyjną myśli politycznej.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2008
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
246
Wymiary: 
160x230 mm
Waga: 
0.47 kg
ISBN: 
978-83-7338-407-1
Autor
Tomasz Koziełło
18,40 zł
taniej 20%
23,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl