Traktat o Miłości Bożej | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Traktat o Miłości Bożej

Traktat o Miłości Bożej

książka
św. Franciszek Salezy
tłumacz: 
s. M. Bronisława Bzowska VSM
wydawca: 
Siostry Wizytki

Nota o książce

Traktat o miłości Bożej to przede wszystkim książka pięknie wydana: w eleganckiej pozłacanej oprawie, z szerokimi marginesami, szyta, o bardzo ozdobnym grzbiecie oraz zawierająca strony z reprodukcją rękopisu dzieła. Jest to zatem znakomity pomysł na prezent, tym bardziej, że pięknu zewnętrznemu towarzyszy bogactwo treści. Sam św. Franciszek jest osobą godną najżywszego zainteresowania, szczególnie gdy omawia dogmat Boskiej miłości.

W przedmowie czytamy, iż Autor zamierzał „jasno i bez kunsztu całkiem otwarcie przedstawić dzieje miłości Boskiej: jej początek, postęp, zmniejszanie się, działanie, właściwości, korzyści i jej doskonałość”. Tematem tym Święty zajmuje się z ogromną pokorą, posługując się wieloma cytatami tak z Pisma Świętego, jak i z dzieł innych świętych i uczonych Kościoła katolickiego. Jest to lektura bardzo ambitna, wymagająca wiele wysiłku i czasu, lecz w pełni warta tego trudu. Po zamknięciu ostatniej strony nietrudno dostrzec jej oddziaływanie na naszą osobowość, życie i otoczenie. Traktat składa się z dwunastu ksiąg, z których każda zawiera od jedenastu do dwudziestu dwóch rozdziałów.

Dla ułatwienia wydawca na początku każdej księgi zamieścił streszczenie, informujące, o czym będzie w niej mowa. Naprzeciw czytelnikowi wyszedł także sam Autor, który po trudniejszych rozdziałach podawał krótkie ich wyjaśnianie; najpierw opisał pochodzenie i dzieje miłości, a następnie wskazał, jak należy tę miłość praktykować, ćwiczyć się w niej i dążyć do zjednoczenia z jej Dawcą. Św. Franciszek, zwracając się do Teotyma, tj. „ducha człowieczego, pragnącego postępować w świętej miłości”, znajdującego się zarówno w kobiecie, jak i w mężczyźnie, nie tylko wskazuje na duchowe korzyści, płynące z praktykowania miłości, lecz także podaje konkretne rady, według których należy do miłości dążyć.

Ta piękna księga uczy kochać Boga, siebie samego i innych, sprawia, że czynimy to w sposób uporządkowany i czysty. Dzieło, powstające przez sześć lat, jest owocem kontemplacji miłości Chrystusa ukrzyżowanego i dogłębnej obserwacji człowieka. Jest to publikacja skierowana zarówno do osób poświęconych Bogu w kapłaństwie lub zakonie, jak również do świeckich, żyjących w małżeństwie lub stanie wolnym.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2002
Oprawa: 
twarda ze złoceniami
Liczba stron: 
698
Wymiary: 
175x245 mm
Waga: 
1.64 kg
ISBN: 
83-86733-80-2

Tytuły tych samych autorów

88,00 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy