Teologia śmierci | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Teologia śmierci

Teologia śmierci

książka
Cataldo Zuccaro
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o książce

Książka Cataldo Zuccaro jest najnowszym dziełem profesora teologii moralnej. Autor podejmuje się w swym dziele krytycznej refleksji nad szerokim wachlarzem teorii i koncepcji w kwestii naszych czasów bardzo żywo dyskutowanej i to nie tylko na łamach czasopism fachowych i w dziełach teologiczno-filozoficznych, ale i czasopismach popularnych, jak również w parlamentach.
Chodzi o problematykę ludzkiego umierania. Już we wstępie zaznacza on, że cała dzisiejsza dyskusja na temat umierania w gruncie rzeczy samym ludzkim umieraniem się nie zajmuje, a koncentruje się jedynie na niektórych aspektach tego procesu związanych z nowymi możliwościami medycyny wynikającymi z najnowszych odkryć w tej dziedzinie. W konsekwencji cała dyskusja obraca się wokół szczegółowych zagadnień techniczno-medyczno-prawnych tracąc z pola widzenia całościowość i głębię procesu ludzkiego umierania. Stąd też autor stawia sobie za cel w całości ująć tą problematykę poprzez wypracowanie teologii moralnej ludzkiego umierania.
Najpierw zadaje sobie pytanie, czy jest możliwa teologia moralna ludzkiego umierania i po rozważeniu różnych aspektów tego problemu odpowiada na nie pozytywnie. Potem zaś dokonuje przeglądu poglądów filozoficznych odnoszących się do ludzkiej śmierci począwszy od starożytności aż po czasy dzisiejsze. Jest to panorama myśli ludzkiej ukazująca pełne jej spektrum w tym względzie w różnych epokach i kulturach, rozszerzająca horyzonty i ubogacająca czytelnika.

Szczegółowe dane

Tom: 
45
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2004
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
160
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.25 kg
ISBN: 
83-7318-234-9
Seria wydawnicza: 
Myśl Teologiczna
Autor
Cataldo Zuccaro
11,60 zł
taniej 60%
29,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl