Tajemnica Ducha Świętego w Nowym Testamencie | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Tajemnica Ducha Świętego w Nowym Testamencie

Tajemnica Ducha Świętego w Nowym Testamencie

książka
ks. Leszek Mateja
wydawca: 
Wydawnictwo AA

Nota o książce

Prezentowana książka jest owocem wspólnotowego pochylenia się nad tajemnicą Ducha Świętego, objawioną w Nowym Testamencie i w najstarszej Tradycji Kościoła. Przedstawia ścieżki wędrówki po Ewangeliach św. Łukasza i św. Jana, Dziejach Apostolskich i Listach św. Pawia, pozwalające dotknąć ukazaną tam tajemnicę Trzeciej Osoby Trójcy Świętej. Zaproponowana tu i wypracowana w praktyce metoda zgłębiania tajemnic wiary skłania do codziennego czytania Ewangelii poprzez wyodrębnienie konkretnych fragmentów na każdy dzień, z krótkim komentarzem i odniesieniem poznanych treści do swego życia.

Jako chrześcijanie otrzymaliśmy dar Ducha Świętego już na chrzcie świętym, a w sposób szczególny w sakramencie bierzmowania. Jednak mając na uwadze słowa Jezusa, skierowane w wieczerniku do apostołów: „Duch Prawdy w was przebywa i w was będzie” (J14,17), wiemy, że obecność Ducha Świętego w nas jest dynamiczna. Co zatem Pismo Święte mówi o procesie pogłębiania obecności Ducha Bożego w człowieku? Szukając odpowiedzi, postanowiliśmy przeanalizować najważniejsze fragmenty Nowego Testamentu, które wprost mówią o Duchu Świętym. W naszych poszukiwaniach często sięgaliśmy do pism Ojców Kościoła, jak również do tekstów św. Tomasza z Akwinu, który obficie czerpał z najstarszej Tradycji Kościoła.

Książka doskonale nadaje się do indywidualnej medytacji, ale jest też świetnym materiałem do pracy wspólnotowej i dzielenia się Słowem Bożym.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2024
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
298
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.39 kg
ISBN: 
978-83-8340-061-7

Tytuły tych samych autorów

39,90 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy