Szkoła i jej wychowankowie | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Szkoła i jej wychowankowie / Outlet

Szkoła i jej wychowankowie

Między tradycją a wyzwaniami edukacji przyszłości
książka
red. Maria Chodkowska, Marta Uberman
wydawca: 
Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego

Nota o książce

Książka, pomimo dużej różnorodności poruszanej w niej problematyki, stanowi zwartą całość. Decyduje o tym idea zespalająca wszystkie wątki tu podejmowane. Idea ta to kulturowa ciągłość procesu edukacji, nakazująca współczesne jej dylematy postrzegać poprzez dokonania przeszłości i jednocześnie w perspektywie wyzwań przyszłości kreowanych szybkimi przemianami cywilizacyjnymi. W tę ideę doskonale wpisuje się orientacja humanistyczna reprezentowana przez Znanieckiego, w której możemy wyraźnie dostrzec zarówno kryterium ontologiczne, jak i metodologiczne. Pierwsze nakazuje nam nie pomijać faktu, że szkoła jest zawsze szkołą "czyjąś" i dlatego musi być postrzegana poprzez pryzmat problemów ogólnospołecznych, preferowanych ideałów i wartości, osiągnięć, ale i trudności generujących niepowodzenia. Natomiast dyrektywa metodologiczna socjologii humanistycznej nakazuje, by, diagnozując problemy szkolne, uwzględniać zarówno ich uwarunkowania społeczne, jak i adekwatność do potrzeb, dla zaspokojenia, których funkcje szkoły mają być realizowane.

Książka o szkole oparta na przedstawionych wyżej założeniach zawiera ważny dyskurs interdyscyplinarny, wbogacający teorię pedagogiczną, a także posiada walory aplikacyjne odnoszące się do doskonalenia pracy pedagogicznej. Kierowana jest przede wszystkim dla pedagogów poszukujących twórczych inspiracji w prowadzonych eksploracjach.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
400
Wymiary: 
160x230 mm
Waga: 
0.74 kg
ISBN: 
978-83-7338-526-9
Redaktor
Maria ChodkowskaMarta Uberman

Tytuły tych samych autorów

24,80 zł
taniej 20%
31,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy