Szkoła i jej wychowankowie | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Szkoła i jej wychowankowie / Outlet

Szkoła i jej wychowankowie

Między tradycją a wyzwaniami edukacji przyszłości
książka
red. Maria Chodkowska, Marta Uberman
wydawca: 
Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego

Nota o książce

Książka, pomimo dużej różnorodności poruszanej w niej problematyki, stanowi zwartą całość. Decyduje o tym idea zespalająca wszystkie wątki tu podejmowane. Idea ta to kulturowa ciągłość procesu edukacji, nakazująca współczesne jej dylematy postrzegać poprzez dokonania przeszłości i jednocześnie w perspektywie wyzwań przyszłości kreowanych szybkimi przemianami cywilizacyjnymi. W tę ideę doskonale wpisuje się orientacja humanistyczna reprezentowana przez Znanieckiego, w której możemy wyraźnie dostrzec zarówno kryterium ontologiczne, jak i metodologiczne. Pierwsze nakazuje nam nie pomijać faktu, że szkoła jest zawsze szkołą "czyjąś" i dlatego musi być postrzegana poprzez pryzmat problemów ogólnospołecznych, preferowanych ideałów i wartości, osiągnięć, ale i trudności generujących niepowodzenia. Natomiast dyrektywa metodologiczna socjologii humanistycznej nakazuje, by, diagnozując problemy szkolne, uwzględniać zarówno ich uwarunkowania społeczne, jak i adekwatność do potrzeb, dla zaspokojenia, których funkcje szkoły mają być realizowane.

Książka o szkole oparta na przedstawionych wyżej założeniach zawiera ważny dyskurs interdyscyplinarny, wbogacający teorię pedagogiczną, a także posiada walory aplikacyjne odnoszące się do doskonalenia pracy pedagogicznej. Kierowana jest przede wszystkim dla pedagogów poszukujących twórczych inspiracji w prowadzonych eksploracjach.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
400
Wymiary: 
160x230 mm
Waga: 
0.74 kg
ISBN: 
978-83-7338-526-9

Tytuły tych samych autorów

27,90 zł
taniej 10%
31,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 99 zł

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy