System prewencyjny księdza Jana Bosko | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
System prewencyjny księdza Jana Bosko / Outlet

System prewencyjny księdza Jana Bosko

we współczesnej profilaktyce
książka
Monika Szpringer
wydawca: 
Wydawnictwo Akademii Świętokrzyskiej

Nota o książce

System Prewencyjny ks. J. Bosko stworzony został dla młodzieży biednej, opuszczonej lub zaniedbanej wychowawczo w czasach dużych zmian społecznych i politycznych w ówczesnych Włoszech. Był nową propozycja dla osób zagrożonych różnymi formami patologii społecznych. Również dziś posiada on swoją ważność, zarówno jako metoda wychowawcza, w której głównym kryterium-zasadą jest „żyć i pracować razem”, jak i jako źródło duchowości. Biorąc pod uwagę czas intensywnych poszukiwań w profilaktyce społecznej System Prewencyjny ks. J. Bosko jest propozycja dla wielu środowisk wychowawczych w Polsce. Jego personalistyczny charakter może być jedną z odpowiedzi na kryzys instytucji wychowawczych: rodziny i szkoły, na zagubienie człowieka w chaosie „zdobywania”, „konkurowania” i „posiadania”. (Fragment książki).

Książka o systemie prewencyjnym ks. Jana Bosko, składa się z dwóch części. Pierwsza z nich zawiera rys historyczny Systemu Prewencyjnego i Oratorium, opis działalności szkół salezjańskich, SALOS-u i SALTROM-u, oraz próbę oceny aktualności Systemu Prewencyjnego. Część druga dotyczy zaś współczesnego systemu profilaktyki, realizowanego przez różne podmioty na wielu płaszczyznach, w tym przez Oratorium kieleckie i Salezjańską Organizację Sportową i jej Stowarzyszenie Lokalne „Cortile” w Kielcach.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2006
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
296
Wymiary: 
160x230 mm
Waga: 
0.59 kg
ISBN: 
83-7133-306-4
Autor
Monika Szpringer
32,80 zł
taniej 20%
41,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy