Święty Izydor Oracz | wydawnictwowam.pl
Darmowa dostawa od 45 zł Mando.pl » Katechizmy »
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Święty Izydor Oracz

Święty Izydor Oracz

książka
Małgorzata Strzelec, ks. Krzysztof Ordziniak

Nota o książce

Święty Izydor (1080-1130), zwany Oraczem, całe życie pracował jako robotnik najemny przy pługu, a świętość osiągnął w zwyczajnym życiu. Jego rodzice byli ludźmi ubogimi, ale bardzo pobożnymi. Szczególną czcią otaczali Matkę Bożą i tę miłość przykładem swego życia przekazali także Izydorowi. Wiedzę o Bogu chłopak czerpał z kazań. Z domu wyniósł ducha umiłowania modlitwy i Eucharystii. Tu nauczył się sumienności w pracy, szacunku dla rodziców i starszych, posłuszeństwa, cech, które okazały się bardzo przydatne w dorosłym życiu. To rodzice przekazali mu zasadę, którą również się kierowali: „Módl się i pracuj, a Bóg ci dopomoże”. Mimo trudnego życia i ciężkiej pracy był człowiekiem radosnym. Źródłem jego radości była miłość do Boga, a także możliwość niesienia pomocy bliźnim. Dzielił się przygotowanym przez żonę posiłkiem, podtrzymywał wątpiących w wierze i do niej zachęcał modlitwą i świadectwem własnego życia.

Czczony jako patron rolników, osób ciężko pracujących, orędownik w czasie suszy, opiekun zwierząt domowych i patron osób opiekujących się zwierzętami.
W książeczce w serii Skuteczni Święci – tradycyjnie – znajdziemy szczegółową historię życia św. Izydora, poznamy też, jak rozwijał się jego kult, jak jest przedstawiany i jakie są jego atrybuty. 

Seria Skuteczni Święci będzie się rozrastać, aby powstała jedna wielka rodzina Skutecznych Świętych, do których każdy będzie się mógł zwracać się w różnych potrzebach. Wszystkie książki zawierają:

  • opowieść o świętym, nadprzyrodzonych zdarzeniach w jego życiu oraz interwencji z nieba,
  • modlitwy w różnych intencjach, w których najczęściej zwracamy się z błaganiem do Boga,
  • litanie, koronki oraz nabożeństwa, nowenny, triduum lub inne charakterystyczne dla danego świętego modlitwy.

Dla ułatwienia książeczki posiadają skrzydełko-zakładkę, aby bez przeszkód wrócić do wybranej modlitwy. Strony ozdobione są kolorowymi ornamentami, aby modlitwa była miłym czasem spędzonym ze świętymi. Wszystkie książki z serii posiadają nihil obstat władz duchownych.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 
64
Wymiary: 
55x85 mm
Waga: 
0.08 kg
ISBN: 
978-83-8131-118-2
Seria wydawnicza: 
Skuteczni Święci

Tytuły tych samych autorów

11,16 zł
taniej 7%
12,00 zł
cena det. za
egz.

Powiadom mnie o dostępności

Produkt chwilowo niedostępny
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy