Środowisko rodzinne dziecka a sytuacja szkolna ucznia | wydawnictwowam.pl
Darmowa dostawa od 45 zł Mando.pl » Katechizmy »
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Środowisko rodzinne dziecka a sytuacja szkolna ucznia / Outlet

Środowisko rodzinne dziecka a sytuacja szkolna ucznia

książka
Edmund Trempała

Nota o książce

Temat publikacji jest wynikiem zakończonych badań Autora nad rodziną i szkołą w aspekcie ustalenia i możliwości modyfikowania warunków życia dziecka w środowisku rodzinnym i ich związku z sytuacją szkolną ucznia. Autor przeprowadził badania na przełomie lat 60. i 70., ponowił je w węższym zakresie, w tym samym środowisku, w drugiej połowie lat 90. Zamiarem badawczym było ustalenie, jak i na ile, po upływie ćwierć wieku, szkoła i rodzina współpracowały ze sobą, aby warunki środowiska domowego dziecka sprzyjały wychowaniu, a szkoła była przyjazna uczniom i osiągała pomyślne rezultaty pracy pedagogicznej.

Autor omawia kolejno elementy środowiska rodzinnego dziecka mające związek i wpływ na sytuację szkolną ucznia, zarówno w świetle badań wcześniejszych (wymienia tu: strukturę społeczną rodziny, liczebność dzieci w rodzinie, warunki materialne i mieszkaniowe, ubiór, odżywianie się dziecka, współżycie społeczne rodziców, wykształcenie i praca zawodowa rodziców i inne), jak i współczesnych, które pod wpływem nowych wyzwań i czynników zewnętrznych znacznie się zmieniły.

Zmiany zachodzące w wyniku transformacji ustrojowej rzutowały także na pracę szkoły. Do nowych zjawisk mających wpływ na sytuację dziecka w rodzinie i szkole należą m.in. takie problemy, jak: sposób życia zorientowany na posiadanie i konsumpcję, bieda, ubóstwo, bezrobocie, alkoholizm, rozwarstwienie społeczne w populacji dzieci i młodzieży, migracje zarobkowe rodziców, upadek autorytetów społecznych, unikanie lub osłabienie kontaktów rodziców z dziećmi, rodziców ze szkołą itp.

Oprócz omówienia powyższych składników środowiska rodzinnego, Autor wskazuje na zmniejszającą się obecnie rolę szkoły środowiskowej i ograniczanie zakresów jej działalności, wspomagających wychowanie.

Towar z kategorii Outlet
Publikacja może zawierać następujące uszkodzenia: porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia kartek, zżółknięte strony itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Liczba egzemplarzy ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2003
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
36
Wymiary: 
150x210 mm
Waga: 
0.075 kg
ISBN: 
978-83-88500-52-X
7,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa od 45 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy