Spiritus Sanctificator | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Spiritus Sanctificator / Outlet

Spiritus Sanctificator

Człowiek wobec Ducha Świętego według ksiąg wyznaniowych luteranizmu (1529-1537)
książka
Monika Waluś
wydawca: 
Wydawnictwo KUL

Nota o książce

Niniejsza praca nie podejmuje analizy całej pneumatologii Lutra ani Melanchtona, rzadko odwołuje się do pism innych niż Księgi symboliczne dla potwierdzenia i uszczegółowienia wątku myślowego autorów. Praca nie podejmuje się także rozważania problematyki rozróżnienia autorstwa Ksiąg. Zależności między autorami, różnice w ich koncepcjach, ujęciach i wnioskach pozostają poza meritum rozprawy. Celem pracy jest ujęcie pneumatologii Ksiąg, a nie ewentualnych rozbieżności jej autorów. Temat niniejszej pracy odzwierciedla uwrażliwienie teologii Ksiąg wyznaniowych na perspektywę antropologiczną. Refleksja obu Reformatorów ukierunkowana jest zawsze pro me: celem nie jest nigdy traktat teoretyczny, lecz zawsze odpowiedź na pytanie o zbawienie człowieka.

Stąd Księgi wyznaniowe zawierają nie tyle pneumatologię, ile wykład pneumatologicznej soteriologii, przedstawiający Osobę Ducha zbawiającego człowieka oraz człowieka w mocy Ducha Świętego. Plan pracy odpowiada działaniu Ducha w człowieku i odzwierciedla wewnętrzną logikę wykładu Reformatorów. Pneumatologia Ksiąg  jest odpowiedzią na ich problematykę antropologiczną. Przyjmując to uwarunkowanie myśli autorów Ksiąg, niniejsza praca w pierwszej części przedstawia uzależnienie grzesznika od mocy Trzeciej Osoby Boskiej, przy czym jako konieczna jawi się refleksja nad upadkiem człowieka i jego skutkami.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Tom: 
18
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
284
Wymiary: 
170x240 mm
Waga: 
0.61 kg
ISBN: 
978-83-7363-968-3
Autor
Monika Waluś

Tytuły tych samych autorów

21,20 zł
taniej 20%
26,50 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl