Skarb karmelitański | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Skarb karmelitański

Skarb karmelitański

Traktat o Szkaplerzu Świętym
książka
wydawca: 
Flos Carmeli

Nota o książce

Iż i krótko, i po prostu, o Bractwie św. Panny Najświętszej z Góry Karmelu pisać zaczynam, nie od rzeczy się zda nieco wprzód o samym zakonie świątobliwym powiedzieć. Bo ponieważ to święte Bractwo jest jako niejaki strumyczek Karmelu, jakoż z samego źródła przeźroczystego trochę wody do skosztowania nie podamy? Tak bowiem poznawszy źródła samego dobroć i strumyczek będzie nam smakował.
Fragment książki

Za historyczne początki Zakonu karmelitańskiego uznaje się przełom XII i XIII wieku, kiedy to na Górze Karmel osiedlili sie niektórzy krzyżowcy z zachodniej Europy, którym św. Albert, patriarcha jerozolimski, nadał regułę zakonną, zalecając między innymi, aby pośrodku swych cel zbudowali kaplicę, w której gromadziliby się na Eucharystii. Pustelnicy nadali tej kaplicy wezwanie maryjne, pragnąc związać się od samych początków z Matką Najświętszą. 

Zewnętrznym znakiem maryjnej pobożności Karmelu jest szkaplerz święty, który dzięki wstawiennictwu Maryi przyczynia się do otrzymywania łaski i pomaga uświęcić różne okoliczności życia. 

Dzieło ukazuje maryjność Karmelu z jej widzialnym znakiem – szkaplerzem i traktuje obszernie o bractwie szkaplerznym. Jestem przekonany, że lektura „Skarbu”, podejmowana w kluczu współczesnego ukierunkowania dotyczącego nabożeństwa szkaplerznego, które za pontyfikatu Jana Pawła II przeżyło swój renesans, będzie przynosić owoce pogłębionej pobożności maryjnej i szkaplerznej, a tym samym autentycznego życia chrześcijańskiego.
o. dr. Szczepana T. Praśkiewicza OCD

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2011
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
700
Wymiary: 
140x190 mm
Waga: 
0.91 kg
ISBN: 
978-83-62536-13-9
63,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 99 zł

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy