Skarb karmelitański | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Skarb karmelitański

Skarb karmelitański

Traktat o Szkaplerzu Świętym
książka
wydawca: 
Flos Carmeli

Nota o książce

Iż i krótko, i po prostu, o Bractwie św. Panny Najświętszej z Góry Karmelu pisać zaczynam, nie od rzeczy się zda nieco wprzód o samym zakonie świątobliwym powiedzieć. Bo ponieważ to święte Bractwo jest jako niejaki strumyczek Karmelu, jakoż z samego źródła przeźroczystego trochę wody do skosztowania nie podamy? Tak bowiem poznawszy źródła samego dobroć i strumyczek będzie nam smakował.
Fragment książki

Za historyczne początki Zakonu karmelitańskiego uznaje się przełom XII i XIII wieku, kiedy to na Górze Karmel osiedlili sie niektórzy krzyżowcy z zachodniej Europy, którym św. Albert, patriarcha jerozolimski, nadał regułę zakonną, zalecając między innymi, aby pośrodku swych cel zbudowali kaplicę, w której gromadziliby się na Eucharystii. Pustelnicy nadali tej kaplicy wezwanie maryjne, pragnąc związać się od samych początków z Matką Najświętszą. 

Zewnętrznym znakiem maryjnej pobożności Karmelu jest szkaplerz święty, który dzięki wstawiennictwu Maryi przyczynia się do otrzymywania łaski i pomaga uświęcić różne okoliczności życia. 

Dzieło ukazuje maryjność Karmelu z jej widzialnym znakiem – szkaplerzem i traktuje obszernie o bractwie szkaplerznym. Jestem przekonany, że lektura „Skarbu”, podejmowana w kluczu współczesnego ukierunkowania dotyczącego nabożeństwa szkaplerznego, które za pontyfikatu Jana Pawła II przeżyło swój renesans, będzie przynosić owoce pogłębionej pobożności maryjnej i szkaplerznej, a tym samym autentycznego życia chrześcijańskiego.
o. dr. Szczepana T. Praśkiewicza OCD

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2011
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
700
Wymiary: 
140x190 mm
Waga: 
0.91 kg
ISBN: 
978-83-62536-13-9
63,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy