Seks i niepełnosprawność | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Seks i niepełnosprawność / Outlet

Seks i niepełnosprawność

książka
Remigiusz J. Kijak

Nota o książce

Omawiana w niniejszej pracy problematyka dotyczy ważnej sfery ludzkiego życia – seksu. Seks nie oznacza tylko reprodukcji i zaspokojenia popędu biologicznego. Związany jest integralnie z całą osobowością, wzbogaca rozwój człowieka, rozwija więzi międzyludzkie. Seks jest tym czymś, co każdy z nas ma, niezależnie od stopnia społecznej czy życiowej niesprawności.

Zaprezentowane w książce badania zostały wpisane w perspektywę paradygmatu strukturalno-funkcjonalnego, w którym istnienie człowieka uzależnione jest w znacznym stopniu od struktury środowiska. Problematykę (...) przedstawiono w pięciu rozdziałach. Pierwszy z nich: Problematyka życia seksualnego osób z niepełnosprawnością intelektualną w świetle literatury przedmiotu, opisuje współczesne podejście do niepełnosprawności intelektualnej. W rozdziale drugim omówiono biologiczne i psychologiczne uwarunkowania rozwoju seksualnego młodzieży i młodych dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie na tle grupy kontrolnej. W rozdziale trzecim przedstawiono metodologiczne podstawy badań własnych, a więc problematykę badawczą, warsztat metodologiczny oraz ich podstawę empiryczną. Rozdział czwarty rozpoczyna część empiryczną publikacji. Rozdział piąty: Doświadczenia seksualne osób z umiarkowaną niepełnosprawnością intelektualną a wybrane cechy podmiotowe, zawiera analizę statystyczną. (Fragment wstępu)

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2009
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
308
Wymiary: 
155x230 mm
Waga: 
0.58 kg
ISBN: 
978-83-7587-400-6
37,80 zł
taniej 10%
42,00 zł
cena det. za
egz.
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 40,00 zł

Powiadom mnie o dostępności

Produkt chwilowo niedostępny
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy