Seks i niepełnosprawność | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Seks i niepełnosprawność / Outlet

Seks i niepełnosprawność

książka
Remigiusz J. Kijak
wydawca: 
Oficyna Wydawnicza Impuls

Nota o książce

Omawiana w niniejszej pracy problematyka dotyczy ważnej sfery ludzkiego życia – seksu. Seks nie oznacza tylko reprodukcji i zaspokojenia popędu biologicznego. Związany jest integralnie z całą osobowością, wzbogaca rozwój człowieka, rozwija więzi międzyludzkie. Seks jest tym czymś, co każdy z nas ma, niezależnie od stopnia społecznej czy życiowej niesprawności.

Zaprezentowane w książce badania zostały wpisane w perspektywę paradygmatu strukturalno-funkcjonalnego, w którym istnienie człowieka uzależnione jest w znacznym stopniu od struktury środowiska. Problematykę (...) przedstawiono w pięciu rozdziałach. Pierwszy z nich: Problematyka życia seksualnego osób z niepełnosprawnością intelektualną w świetle literatury przedmiotu, opisuje współczesne podejście do niepełnosprawności intelektualnej. W rozdziale drugim omówiono biologiczne i psychologiczne uwarunkowania rozwoju seksualnego młodzieży i młodych dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie na tle grupy kontrolnej. W rozdziale trzecim przedstawiono metodologiczne podstawy badań własnych, a więc problematykę badawczą, warsztat metodologiczny oraz ich podstawę empiryczną. Rozdział czwarty rozpoczyna część empiryczną publikacji. Rozdział piąty: Doświadczenia seksualne osób z umiarkowaną niepełnosprawnością intelektualną a wybrane cechy podmiotowe, zawiera analizę statystyczną. (Fragment wstępu)

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2009
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
308
Wymiary: 
155x230 mm
Waga: 
0.58 kg
ISBN: 
978-83-7587-400-6
Autor
Remigiusz J. Kijak

Tytuły tych samych autorów

33,60 zł
taniej 20%
42,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl