Rola radia w społeczeństwie wielokulturowym | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00
Nowość
Rola radia w społeczeństwie wielokulturowym

Rola radia w społeczeństwie wielokulturowym

Działalność grupy polskiej w wieloetnicznej australijskiej rozgłośni 3ZZZ
książka
Leszek Gęsiak
wydawca: 
Ignatianum

Nota o książce

W centrum zainteresowania Autora znajduje się radio społeczne jako środek komunikacji wielokulturowej w Australii. Temat mediów społecznych i samego radia społecznego jest rzadko poruszany przez polskich badaczy, tym bardziej należy docenić wybór tej problematyki. Australia jest krajem, w którym system radia społecznego jest bardzo dobrze ukształtowany i ma wyjątkowo długą tradycję. […] Książka ta jest potrzebna na polskim rynku wydawniczym. Pozwala zapoznać się z fenomenem działania radia społecznego w Australii, kraju który jest zaliczany do liderów rozwoju tego sektora, i dostrzec korzyści wynikające z funkcjonowania takich rozgłośni. Jest to tym ważniejsze, że zasady działania stacji społecznych nie są w Polsce dobrze znane.

Dr hab. Urszula Doliwa, prof. UWM

Książka zawiera analizę niezwykle istotnej problematyki dotyczącej roli radia w społeczeństwie wielokulturowym i zarazem wieloetnicznym w procesie tworzenia i rozwijania tożsamości narodowej. Opiera się na analizie historii powstania, a następnie ewolucji w obrębie kolejnych etapów funkcjonowania w ciągu ostatnich trzydziestu lat działalności etnicznej rozgłośni radiowej 3ZZZ, założonej w Melbourne w stanie Wiktoria w Australii. […] Praca posiada pionierski ‒ w wymiarze analitycznym ‒ charakter i dotyczy problematyki dotychczas niepodejmowanej bądź w niezwykle skromny sposób analizowanej tematyki, dotyczącej procesu powstania i rozwoju radia etnicznego. Zwłaszcza przedstawienie przez Autora procesu ewolucji formuły oferty programowej, adresowanej do odbiorców mediów etnicznych, wydaje się być wysoce przydatne poznawczo i inspirujące intelektualnie dla potrzeb nauk o komunikacji społecznej i mediach rozwijanych w Polsce.

Prof. dr hab. Teresa Sasińska-Klas

Leszek Gęsiak – jezuita, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa na Wydziale Filozoficznym Akademii Ignatianum w Krakowie. Ukończył filozofię na Wydziale Filozoficznym Towarzystwa Jezusowego w Krakowie oraz teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” w Warszawie. Studia specjalizacyjne odbył w jezuickim Instytucie Centre Sèvres w Paryżu. Studiował także język i kulturę hiszpańską na Uniwersytecie w Saragossie. W 2004 r. doktoryzował się w Instytucie Religioznawstwa na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na podstawie rozprawy: Wielokulturowość. Rola religii w dynamice zjawiska. Odbył roczny staż w Sydney i Melbourne, gdzie m.in. prowadził badania nad integracją australijskiego społeczeństwa wielokulturowego. Przez trzy lata pracował w Katolickim Biurze Informacji i Inicjatyw Europejskich w Brukseli, gdzie współpracował z instytucjami Unii Europejskiej (2000–2003). W tym czasie był członkiem kolegium redakcyjnego miesięcznika „Europe Infos”, a także korespondentem Radia Watykańskiego. W latach 2006–2010 był redaktorem naczelnym „Miesięcznika Katolickiego Posłaniec”. W latach 2010–2012 był stałym współpracownikiem Radia Kraków, a od 2012 do 2017 r. kierownikiem Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego. Od 2004 r. jest wykładowcą w Akademii Ignatianum w Krakowie. Wykładał także na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie oraz w College of the Holy Cross w Worcester (Massachusetts, USA). Obecnie jest kierownikiem Katedry Mediów i Komunikacji Społecznej w Akademii Ignatianum w Krakowie. Pełni także funkcję pełnomocnika rektora tej uczelni ds. współpracy międzynarodowej.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2020
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
330
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.5 kg
ISBN: 
978-83-7614-477-1
Autor
Leszek Gęsiak SJ
43,20 zł
taniej 40%
72,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl