Resocjalizacja wobec tajemnicy zła | wydawnictwowam.pl
Darmowa dostawa od 45 zł Mando.pl » Katechizmy »
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Resocjalizacja wobec tajemnicy zła

Resocjalizacja wobec tajemnicy zła

ebook
Praca zbiorowa pod redakcją Krzysztofa Biela i Mariusza Sztuki
dostępne też, jako: 
18,99 zł
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Problematyka zła należy do zasadniczych problemów filozofii i teologii, alejej rozumienie jest nieodzowne w szczegółowych dyscyplinach naukowych,których przedmiotem badań są zjawiska patologii społecznej i indywidualnezachowania, odbiegające od społecznych norm (moralnych, prawnych,obyczajowych). W ujęciach szczegółowych rzadko podejmuje się oryginalnepróby definiowania zła, szukania jego istoty i pierwotnych przyczyn.

Na tym gruncie wystarczy odwołanie się do koncepcji wypracowanych wcześniejw obszarze preferowanego systemu filozoficznego i logiczne wyprowadzaniewniosków, użytecznych do analiz konkretnych przejawów zła, określanych jakoproblemy społeczne i zachowania jednostkowe. Szersze i bardziej źródłoweanalizy problematyki zła są szczególnie przydatne we współczesnej pedagogiceresocjalizacyjnej, zwłaszcza w polskiej, która przez długi okres byłaskrępowana przez zafałszowany system światopoglądowy i stosunkowo niedawnoweszła w szeroki kontekst oddziaływań zróżnicowanych systemów myślispołecznej, u których podstaw tkwią zróżnicowane światopoglądy.

Jasne koncepcje zła potrzebne są nie tylko do określenia celów działańresocjalizacyjnych, ale również do bardziej konkretnych przedsięwzięćbadawczych: metateoretycznych badań nad efektywnością systemówresocjalizacyjnych. Z tego względu podjęta przez Krzysztofa Biela i MariuszaSztukę inicjatywa przynajmniej częściowo usuwa odczuwane w polskiejliteraturze resocjalizacyjnej braki i zasługuje na bezdyskusyjne wsparcie.

Prof. zw. dr hab. Bronisław Urban

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Liczba stron: 
168 (pdf)
ISBN: 
978-83-7767-459-8
Licencja typu: 
Plik

Tytuły tych samych autorów

10,95 zł
taniej 25%
14,61 zł
cena det. za
plik
Kupując otrzymujesz format: 
PDF
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy