Reforma wymiaru sprawiedliwości | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Reforma wymiaru sprawiedliwości

Reforma wymiaru sprawiedliwości

książka
Andrzej Marian Świątkowski
wydawca: 
Wydawnictwo Naukowe Akademii Ignatianum w Krakowie
przeczytaj: 

Nota o książce

Bardzo wysoko oceniam wartość merytoryczną książki i zakładam, że winna się ona spotkać z dużym zainteresowaniem czytelników, w szczególności zaś osób parających się zawodowo wykonywaniem zawodów prawniczych, a także posiadających lub uzyskujących wykształcenie prawnicze bądź administracyjne. Szczególnie wysoko oceniam zaprezentowane przez autora wybrane aspekty aktualnej „reformy wymiaru sprawiedliwości” w kontekście wartości i zasad Konstytucji RP, a także prawa międzynarodowego, w szczególności europejskiego, którego to autor jest wybitnym znawcą, nie tylko teoretykiem, lecz także praktykiem (o czym świadczy jego wieloletnie funkcjonowanie w różnych organach Rady Europy).

Autor stara się zachować naukowy obiektywizm w opisie i analizie jurydycznej tzw. „reformy sądownictwa” prowadzonej w ostatnim okresie. Mamy zatem do czynienia z pracą stricte naukową. Rzetelne analizy jurydyczne uwzględniają ustawodawstwo krajowe, międzynarodowe, w szczególności europejskie źródła prawa, a także przybliżają czytelnikowi orzecznictwo trybunałów europejskich łączące się z problematyką wymiaru sprawiedliwości. Wysoko oceniam zaprezentowane przez autora rozważania, jak też wyprowadzone z nich wnioski dotyczące określonych elementów tzw. „reformy wymiaru sprawiedliwości”.

Dr hab. Bolesław Maciej Ćwiertniak, prof. WSH

Książka w sposób kompleksowy i wnikliwy analizuje wszystkie istotne aspekty i instytucje Unii Europejskiej dotyczące praworządności w krajach członkowskich, a zwłaszcza nieusuwalności sędziów i niezależności sądów od władzy wykonawczej. Warto także podkreślić, że treść książki jest nie tylko w całości dostosowana do wymogów programowych w ramach uniwersyteckich studiów prawniczych, ale może być wykorzystana jako kompendium wiedzy przydatnej dla aplikantów sądowych, radcowskich i adwokackich oraz osób stosujących w praktyce prawo unijne. Na uwagę zasługuje również podejście polegające na przedstawieniu instytucji prawa w działaniu przez pryzmat orzecznictwa sądowego, co świadczy o wadze, jaką autor przywiązuje do socjologicznego ujęcia „prawa w działaniu”. Recenzowana książka zawiera bogatą literaturę i orzecznictwo, umożliwiając zainteresowanemu czytelnikowi dalsze, pogłębione studia na instytucjami prawa unijnego i polskiego.

Dr hab. Andrzej Patulski, prof. UW

Andrzej Marian Świątkowski – prof. zw. dr hab., profesor Jean Monnet Chair w zakresie europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, emerytowany profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2015 roku zatrudniony w Akademii Ignatianum w Krakowie.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2022
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
286
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.5 kg
ISBN: 
978-83-7614-512-9
Autor
Andrzej Marian Świątkowski

Tytuły tych samych autorów

39,90 zł
taniej 30%
57,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy