Realizacja funkcji opiekuńczo-wychowawczej | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Realizacja funkcji opiekuńczo-wychowawczej / Outlet

Realizacja funkcji opiekuńczo-wychowawczej

w rodzinie samotnego ojca
książka
Dorota Ruszkiewicz
wydawca: 
Wydawnictwo Adam Marszałek

Nota o książce

Rodzina jako podstawowa i niezastąpiona wspólnota jest środowiskiem stwarzającym najlepsze warunki do przekazywania z pokolenia na pokolenie podstawowych wartości kulturowych, społecznych, religijnych i moralnych. W rodzinie człowiek tworzy swoją historię życia - tu się rodzi, rozwija, kształtuje swoje podstawowe zręby osobowości - tu się wychowuje i wychowuje innych. Niestety, współcześnie coraz częściej struktura rodziny jest zaburzona na skutek swej niepełności, w konsekwencji czego zagrożeniu ulegają jej podstawowe funkcje.

Gdy mówimy o rodzinach niepełnych, z reguły mamy na myśli rodziny samotnych matek. Rodzinami samotnych ojców zaczęto interesować się w aspekcie demograficznym dopiero w latach 70., stąd też w Polsce poświęcono im niewiele opracowań. Niniejsza książka stara się wypełnić tę lukę. Publikacja z jednej strony zawiera informacje zaczerpnięte ze współczesnej literatury polskiej i zagranicznej, a odnoszące się zarówno do ogólnych twierdzeń pedagogicznych, jak i bezpośrednio do problemu podstawowych funkcji opiekuńczo-wychowawczych, ale realizowanych tylko przez ojca, z drugiej zaś - ujmuje podstawy metodologiczne badań własnych. Ponadto czytelnik znajdzie w książce wyniki badań empirycznych dotyczących takich zagadnień, jak: zaspokajanie przez samotnych ojców potrzeb biologicznych i psychicznych dzieci, wypełnianie wybranych zadań opiekuńczych oraz podejmowanie przez nich działań wychowawczych wobec potomstwa. Publikację kończą propozycje pedagogiczne dla wychowawców i wskazania na perspektywy dalszych badań nad samotnym ojcostwem.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2005
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
252
Wymiary: 
170x240 mm
Waga: 
0.54 kg
ISBN: 
978-83-89704-23-4
30,60 zł
taniej 10%
34,00 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy