Reagowanie wychowawcze w wielowymiarowej pedagogice działania | wydawnictwowam.pl
Darmowa dostawa od 45 zł Mando.pl » Katechizmy »
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Reagowanie wychowawcze w wielowymiarowej pedagogice działania / Outlet

Reagowanie wychowawcze w wielowymiarowej pedagogice działania

Elementy teorii i metodyki
książka
Jan Banasiak

Nota o książce

Znaczący rozgłos uzyskały wyniki badań psychologicznych, wskazujących, że nie iloraz inteligencji, lecz "inteligencja emocjonalna" decyduje o życiowym powodzeniu człowieka. Autor zauważa, że w proponowanym przez niego modelu - sytuacyjnego reagowania wychowawczego - odkrycie to można wykorzystać. Próbuje on odpowiedzieć na pytanie, jak ma postąpić wychowawca z wychowankiem, który pozostaje pod jego wpływem? Podejście autora jest uznaniem podmiotowości wychowanka. W swojej książce poddaje krytyce niedostatki pedagogiki akademickiej. Stara się nie łączyć sztucznie teorii z praktyką, lecz uczynić z nich jedność. Za podstawę teoretyczną przyjmuje teorię wielowymiarowej pedagogiki działania.

Mając świadomość tego, że wychowawcy o odmiennych orientacjach rozwiązują problemy wychowawcze inaczej, że rozwiązania te wymagają określonej wiedzy psychologicznej - akcentuje konieczność pokazywania studentom metodyki działania, dbania o wątki aksjologiczne, i to w taki sposób, by w przyszłości nie ograniczali się do tego, czego ich nauczono, lecz sami poszukiwali adekwatnych, sytuacyjnych metod postępowania.

Książka skierowana jest do szerokiego kręgu praktyków pedagogiki, dydaktyków, a także studentów - chociaż nie jest to skrypt, lecz praca naukowa. Jednak autor zwiększając stopień szczegółowości spisu treści oraz definiując liczne pojęcia (indeks) sprawił, że stała się ona bardziej przystępna i może służyć czytelnikowi o niższym poziomie przygotowania, tj. studentowi.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
drugie
Rok wydania: 
1997
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
196
Wymiary: 
170x240 mm
Waga: 
0.41 kg
ISBN: 
83-230-9908-1
17,10 zł
taniej 10%
19,01 zł
cena det. za
egz.
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 18,10 zł

Powiadom mnie o dostępności

Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy