Reagowanie wychowawcze w wielowymiarowej pedagogice działania | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Reagowanie wychowawcze w wielowymiarowej pedagogice działania / Outlet

Reagowanie wychowawcze w wielowymiarowej pedagogice działania

Elementy teorii i metodyki
książka
Jan Banasiak
wydawca: 
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego

Nota o książce

Znaczący rozgłos uzyskały wyniki badań psychologicznych, wskazujących, że nie iloraz inteligencji, lecz "inteligencja emocjonalna" decyduje o życiowym powodzeniu człowieka. Autor zauważa, że w proponowanym przez niego modelu - sytuacyjnego reagowania wychowawczego - odkrycie to można wykorzystać. Próbuje on odpowiedzieć na pytanie, jak ma postąpić wychowawca z wychowankiem, który pozostaje pod jego wpływem? Podejście autora jest uznaniem podmiotowości wychowanka. W swojej książce poddaje krytyce niedostatki pedagogiki akademickiej. Stara się nie łączyć sztucznie teorii z praktyką, lecz uczynić z nich jedność. Za podstawę teoretyczną przyjmuje teorię wielowymiarowej pedagogiki działania.

Mając świadomość tego, że wychowawcy o odmiennych orientacjach rozwiązują problemy wychowawcze inaczej, że rozwiązania te wymagają określonej wiedzy psychologicznej - akcentuje konieczność pokazywania studentom metodyki działania, dbania o wątki aksjologiczne, i to w taki sposób, by w przyszłości nie ograniczali się do tego, czego ich nauczono, lecz sami poszukiwali adekwatnych, sytuacyjnych metod postępowania.

Książka skierowana jest do szerokiego kręgu praktyków pedagogiki, dydaktyków, a także studentów - chociaż nie jest to skrypt, lecz praca naukowa. Jednak autor zwiększając stopień szczegółowości spisu treści oraz definiując liczne pojęcia (indeks) sprawił, że stała się ona bardziej przystępna i może służyć czytelnikowi o niższym poziomie przygotowania, tj. studentowi.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
drugie
Rok wydania: 
1997
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
196
Wymiary: 
170x240 mm
Waga: 
0.41 kg
ISBN: 
83-230-9908-1
Autor
Jan Banasiak
15,20 zł
taniej 20%
19,01 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy