Rana miłości | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Rana miłości

Rana miłości

Konferencje kartuskie
książka
Mnich Kartuski
tłumacz: 
Teresa Lubowiecka, Mieczysław Sokalski
wydawca: 
Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec

Nota o książce

Prawie niczego nie napisano o tym, co przydarzyło się Jezusowi przez ten długi czas odosobnienia, kiedy był prowadzony przez Ducha Świętego. Równocześnie jednak ten sam Duch mówi nam: zaczerpnijcie z tego źródła wody żywej, której potrzebujecie, żeby stać się wiernymi mieszkańcami pustyni.

Nie powinniśmy dopuścić w nas samych lęku przed duchową pustynią, na którą powołuje nas Duch Święty, bo pustynia jest czymś zwykłym. Oddalenie na pustynię nie oznacza po prostu zerwania częstych kontaktów z ludźmi. Jest to przyjęcie postawy, w której wewnętrzny dialog coraz mniej dotyczy nowych, atrakcyjnych myśli, lecz raczej zmierza do skupienia się na jednej Osobie. Przebywamy na pustyni tylko z jednego powodu – jesteśmy tam dla Jezusa.

Książki o życiu kartuzów są dostępne. Dlaczego jeszcze jedna? Dla­tego, że nie ma żadnej książki, w której sami kartuzi, żyjący współ­cześnie, przemawiają do pozostałych kartuzów o szczegółach ży­cia, nieoczekiwanych kryzysach, codziennych wyzwaniach, o by­to­waniu na pustyni, unosząc w ten sposób zasłonę religijnej, ducho­wej teologii, jaka była dotąd przedstawiana tylko przypadkowemu obser­watorowi.

Książka jest więc przeznaczona dla tych, którzy pragną widzieć spra­wy Kartuzji takimi, jakimi są. Z wyjątkiem rozdziału „Ubogie wspól­noty” napisanego w roku 1993, wszystkie rozdziały powstały w de­kadzie między rokiem 1975 a 1985; wyszły one spod pióra Przeora zgromadzenia, wygłaszającego w kaplicy kazania do wspólnoty pod­czas około tuzina uroczystości w ciągu roku albo pochodzą od mi­strza nowicjatu, z jego cotygodniowych konferencji dla nowicjuszy. W związku z tym, mimo że dodano objaśniające przypisy, założo­no podstawową znajomość struktury życia kartuzów (np. że o pół­nocy odprawiają część Liturgii godzin, która jest jedną z trzech mo­dlitw w ciągu doby, na jakie gromadzi się wspólnota, że ojcowie mie­szkają samotnie w małych, skromnych pustelniach wokół klaszto­ru, podczas gdy bracia żyją i spełniają posługi wokół niego itd.) Spo­glądamy tutaj na Misterium poza horyzonty struktury, która za­ra­zem podpiera je i udoskonala.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
czwarte
Rok wydania: 
2011
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
270
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.41 kg
ISBN: 
978-83-7354-371-3
Autor
Mnich Kartuski
Tłumacz
Teresa LubowieckaMieczysław Sokalski

Tytuły tych samych autorów

36,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy