Rana miłości | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Rana miłości

Rana miłości

Konferencje kartuskie
książka
Mnich Kartuski
tłumacz: 
Teresa Lubowiecka, Mieczysław Sokalski

Nota o książce

Prawie niczego nie napisano o tym, co przydarzyło się Jezusowi przez ten długi czas odosobnienia, kiedy był prowadzony przez Ducha Świętego. Równocześnie jednak ten sam Duch mówi nam: zaczerpnijcie z tego źródła wody żywej, której potrzebujecie, żeby stać się wiernymi mieszkańcami pustyni.

Nie powinniśmy dopuścić w nas samych lęku przed duchową pustynią, na którą powołuje nas Duch Święty, bo pustynia jest czymś zwykłym. Oddalenie na pustynię nie oznacza po prostu zerwania częstych kontaktów z ludźmi. Jest to przyjęcie postawy, w której wewnętrzny dialog coraz mniej dotyczy nowych, atrakcyjnych myśli, lecz raczej zmierza do skupienia się na jednej Osobie. Przebywamy na pustyni tylko z jednego powodu – jesteśmy tam dla Jezusa.

Książki o życiu kartuzów są dostępne. Dlaczego jeszcze jedna? Dla­tego, że nie ma żadnej książki, w której sami kartuzi, żyjący współ­cześnie, przemawiają do pozostałych kartuzów o szczegółach ży­cia, nieoczekiwanych kryzysach, codziennych wyzwaniach, o by­to­waniu na pustyni, unosząc w ten sposób zasłonę religijnej, ducho­wej teologii, jaka była dotąd przedstawiana tylko przypadkowemu obser­watorowi.

Książka jest więc przeznaczona dla tych, którzy pragną widzieć spra­wy Kartuzji takimi, jakimi są. Z wyjątkiem rozdziału „Ubogie wspól­noty” napisanego w roku 1993, wszystkie rozdziały powstały w de­kadzie między rokiem 1975 a 1985; wyszły one spod pióra Przeora zgromadzenia, wygłaszającego w kaplicy kazania do wspólnoty pod­czas około tuzina uroczystości w ciągu roku albo pochodzą od mi­strza nowicjatu, z jego cotygodniowych konferencji dla nowicjuszy. W związku z tym, mimo że dodano objaśniające przypisy, założo­no podstawową znajomość struktury życia kartuzów (np. że o pół­nocy odprawiają część Liturgii godzin, która jest jedną z trzech mo­dlitw w ciągu doby, na jakie gromadzi się wspólnota, że ojcowie mie­szkają samotnie w małych, skromnych pustelniach wokół klaszto­ru, podczas gdy bracia żyją i spełniają posługi wokół niego itd.) Spo­glądamy tutaj na Misterium poza horyzonty struktury, która za­ra­zem podpiera je i udoskonala.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
czwarte
Rok wydania: 
2011
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
270
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.41 kg
ISBN: 
978-83-7354-371-3

Tytuły tych samych autorów

39,90 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy