Przewodnik po Ziemi Świętej | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Przewodnik po Ziemi Świętej / ks. Stanisław Jankowski SDB

Przewodnik po Ziemi Świętej

książka
ks. Stanisław Jankowski SDB, ks. Dariusz Sztuk SDB

Nota o książce

Przewodnik został napisany przez dwóch salezjanów biblistów, a jednocześnie przewodników po Ziemi Świętej: ks. dr. Stanisława Jankowskiego i ks. prof. Dariusza Sztuka.

Wprowadzeniem do niego jest szkic przybliżający historię Izraela oraz specyfikę tej części ziemi, którą Ernest Renan nazwał „Piątą Ewangelią”. Druga część przewodnika to dwanaście tras. Pięć pierwszych prowadzi po Jerozolimie i jej okolicach, pozostałe – po całym Izraelu: od Galilei na północy aż po Synaj (już w Egipcie) na południu. Każde miejsce jest szczegółowo opisane (historia, kontekst biblijny, wartość kulturowa czy archeologiczna) oraz opatrzone ważnymi praktycznymi informacjami, na przykład o godzinach otwarcia.

Człowiek wierzący, zamierzając przeżyć wyjazd do Izraela jako pielgrzymkę, powinien zabrać z sobą dwa przewodniki: Pismo Święte oraz przewodnik o charakterze informatora dla pielgrzyma. Nie brak takich publikacji. Również niniejszy Przewodnik po Ziemi Świętej ma służyć taką pomocą. Wiele razy pojawiały się głosy zachęcające do jego wydania. Ukazuje się on dzisiaj dzięki wspólnej inicjatywie dwóch autorów i w nawiązaniu do pierwowzoru, który został wydany w Rzymie w 1983 roku. Należało bowiem uwzględnić informacje pojawiające się lawinowo w dynamicznie zmieniającej się historii, poszerzyć o wiedzę, którą przyniosło między innymi wiele nowych odkryć archeologicznych. 
(Fragment Wstępu)

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2021
Oprawa: 
miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 
304
Wymiary: 
130x220 mm
Waga: 
0.63 kg
ISBN: 
978-83-7201-513-6

Tytuły tych samych autorów

58,91 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy