Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Przewodnik po filozofii umysłu

książka
Redakcja Marcin Miłkowski, Robert Poczobut
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o książce

PRZEWODNIKI PO FILOZOFII to pierwsza w Polsce seria książkowa, której celem jest zdanie sprawy z aktualnego stanu badań naukowych w zakresie wszystkich dyscyplin filozoficznych. Każda pozycja w serii jest zbiorem esejów autorstwa czołowych polskich znawców przedmiotu reprezentujących różne ośrodki akademickie. Adresatami serii są zarówno wykładowcy i studenci filozofii, jak i szersze grono miłośników filozofii, stąd obok dbałości o merytoryczną jakość tekstów, redaktorom serii przyświeca troska o ich jasność i przystępność. Oprócz uporządkowanej prezentacji najważniejszych wątków toczonych dziś filozoficznych debat Czytelnik otrzymuje obszerne wskazówki bibliograficzne, z uwzględnieniem najnowszych publikacji na dany temat.
Redaktorzy serii:
Sebastian Tomasz Kołodziejczyk & Janusz Salamon

PRZEWODNIK PO FILOZOFII UMYSŁU jest zbiorem artykułów przedstawiających główne kontrowersje dotyczące natury umysłu. Zaprezentowano w nich współczesne ujęcia klasycznych zagadnień filozofii umysłu oraz najnowsze problemy powstające na styku filozofii i różnych działów nauki o umyśle i procesach poznawczych. Cechą charakterystyczną większości opracowań, a zarazem znakiem naszych czasów, jest interdyscyplinarne podejście do problemów filozofii umysłu - podejście wykorzystujące wyniki nauk szczegółowych, pogłębione o ich wymiar ściśle filozoficzny.
Redaktorzy tomu:
Marcin Miłkowski, Robert Poczobut

Dla nauki umysł pozostaje nierozwiązywalną zagadką. Filozofia ma więcej zaufania do śmiałych pomysłów oraz rozjaśniających trudne tematy hipotez. Jednak znaczna liczba i rozbieżność konkurujących z sobą poglądów może zbić z tropu nieprzygotowanego Czytelnika. Ta książka stara się zapobiec takiej dezorientacji. Jasne wprowadzenie, wnikliwe omówienia kilkunastu kluczowych zagadnień oraz bardzo pomocne bibliografie pozwalają każdemu, kogo intryguje ludzki umysł, znaleźć wstępne odpowiedzi na dziesiątki istotnych pytań.
Jacek Hołówka

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2012
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
780
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
1.3 kg
ISBN: 
978-83-7505-873-4
Seria wydawnicza: 
Przewodniki po filozofii
Redaktor
Marcin MiłkowskiRobert Poczobut
23,70 zł
taniej 70%
79,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl