Przewodnik po filozofii umysłu | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Przewodnik po filozofii umysłu

Przewodnik po filozofii umysłu

ebook
red. Marcin Miłkowski, Robert Poczobut
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Informacja o ebooku

Przewodnik po filozofii to pierwsza w Polsce seria książkowa, której celem jest zdanie sprawy z aktualnego stanu badań naukowych w zakresie wszystkich dyscyplin filozoficznych. Każda pozycja w serii jest zbiorem esejów autorstwa czołowych polskich znawców przedmiotu reprezentujących różne ośrodki akademickie. Adresatami serii są zarówno wykładowcy i studenci filozofii, jak i szersze grono miłośników filozofii, stąd obok dbałości o merytoryczną jakość tekstów, redaktorom serii przyświeca troska o ich jasność i przystępność. Oprócz uporządkowanej prezentacji najważniejszych wątków toczonych dziś filozoficznych debat Czytelnik otrzymuje obszerne wskazówki bibliograficzne, z uwzględnieniem najnowszych publikacji na dany temat.
Redaktorzy serii: Sebastian Tomasz Kołodziejczyk & Janusz Salamon

Przewodnik po filozofii umysłu jest zbiorem artykułów przedstawiających główne kontrowersje dotyczące natury umysłu. Zaprezentowano w nich współczesne ujęcia klasycznych zagadnień filozofii umysłu oraz najnowsze problemy powstające na styku filozofii i różnych działów nauki o umyśle i procesach poznawczych. Cechą charakterystyczną większości opracowań, a zarazem znakiem naszych czasów, jest interdyscyplinarne podejście do problemów filozofii umysłu - podejście wykorzystujące wyniki nauk szczegółowych, pogłębione o ich wymiar ściśle filozoficzny.

Dla nauki umysł pozostaje nierozwiązywalną zagadką. Filozofia ma więcej zaufania do śmiałych pomysłów oraz rozjaśniających trudne tematy hipotez. Jednak znaczna liczba i rozbieżność konkurujących z sobą poglądów może zbić z tropu nieprzygotowanego Czytelnika. Ta książka stara się zapobiec takiej dezorientacji. Jasne wprowadzenie, wnikliwe omówienia kilkunastu kluczowych zagadnień oraz bardzo pomocne bibliografie pozwalają każdemu, kogo intryguje ludzki umysł, znaleźć wstępne odpowiedzi na dziesiątki istotnych pytań.
Jacek Hołówka

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2012
Liczba stron: 
780 (pdf)
ISBN: 
978-83-277-2633-9
Seria wydawnicza: 
Przewodniki po filozofii
Licencja typu: 
Plik
38,51 zł
taniej 35%
59,25 zł
cena det. za
plik
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 44,44 zł
Kupując otrzymujesz format: 
PDF
Produkt dostępny on-line
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy