Profilaktyka społeczna w pedagogicznych przestrzeniach środowiska lokalnego | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Nowość
Profilaktyka społeczna w pedagogicznych przestrzeniach środowiska lokalnego

Profilaktyka społeczna w pedagogicznych przestrzeniach środowiska lokalnego

książka
Karolina Kmiecik-Jusięga
wydawca: 
Wydawnictwo Naukowe Akademii Ignatianum w Krakowie
przeczytaj: 

Nota o książce

Książka Karoliny Kmiecik-Jusięgi pt. Profilaktyka społeczna w pedagogicznych przestrzeniach środowiska lokalnego niewątpliwie wpisuje się w nurt poszukiwań skutecznych rozwiązań teoretycznych i praktycznych w zakresie profilaktyki społecznej, których celem jest reagowanie na narastające we współczesnych społeczeństwach coraz bardziej złożone i liczne problemy społeczne.

Autorka, wychodząc z założenia, że to właśnie „człowiek – osoba determinuje swoje otoczenie”, celem swoich poszukiwań teoretycznych i empirycznych czyni pytanie: „Jak, w jaki sposób w pedagogicznych przestrzeniach wiejskiego środowiska lokalnego są tworzone i realizowane działania profilaktyczne”, w domyśle ukierunkowane na zapobieganie zachowaniom ryzykownym, występującym wśród dzieci i młodzieży.

Książkę Karoliny Kmiecik-Jusięgi uważam za bardzo wartościową, solidnie osadzoną w literaturze przedmiotu oraz opartą na równie rzetelnie przeprowadzonych badaniach. Oddaje ona bowiem obraz przemian, jakim podlegają w szczególności społeczności wiejskie, a zwłaszcza społeczności posadowione w bliskim sąsiedztwie wielkich aglomeracji miejskich. 

Prof. dr hab. Wiesław Ambrozik

Książka może być widziana jako ciekawa i rzetelna badawczo propozycja w perspektywie zastosowanej metodologii badań. W sensie podstawowym osadzona jest moim zdaniem w monografii terenowej, ale (jak deklaruje autorka) łączy rzeczywiście w sobie jednocześnie działania etnograficzne z badaniami w działaniu. Całość oparta jest na dobrze rozumianym i zrealizowanym podejściu jakościowym. Wybór takich rozstrzygnięć metodologicznych uważam za bardzo trafny wobec podjętej problematyki i celów badań.

Analiza przeprowadzonych badań własnych ukazana w kolejnych rozdziałach posiada układ klasyczny, typowy dla relacji z badań monograficznych terenowych o profilu problemowym, gdzie polem problemowym jest aktywność różnych podmiotów w zakresie profilaktyki społecznej w konkretnej podkrakowskiej gminie. Charakterystyka ogólna eksplorowanego środowiska, wraz ze swoistym uzasadnieniem jego wyboru jako terenu badań, poprzedzona została opisem ewolucji charakteru środowiska wiejskiego jako takiego.

Prof. dr hab. Ewa Jarosz

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2022
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
348
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.5 kg
ISBN: 
978-83-7614-540-2
58,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy