Prawdziwie, prosto, zwyczajnie | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Prawdziwie, prosto, zwyczajnie

Prawdziwie, prosto, zwyczajnie

Refleksje o kapłaństwie
książka
ks. Sebastian Polak SDS
wydawca: 
Petrus

Nota o książce

W 160. rocznicę śmierci Jana Vianney’a Ojciec Święty Franciszek skierował list do kapłanów całego świata. List jest bardzo ciepły, serdeczny. Papież zapewnia o podziwie dla pracowitości księży, o zrozumieniu dla ich cierpień, samotności, częstej nieufności ze strony świata. Nie upomina nikogo, ale zachęca wszystkich do wdzięczności Panu Bogu za powołanie, do odwagi w podejmowaniu wyzwań, do uwielbienia wraz z Maryją. Ten dokument czyta się rzeczywiście jak list, jakby prywatną korespondencję, choć skierowaną przecież do wszystkich księży.

Listy z natury domagają się lektury osobistej, dzięki której odczytuje się nie tylko przekaz zawarty w słowach, ale intencje autora, jego emocje. Chodzi nie tylko o zrozumienie słów, ale duchowe porozumienie, współodczuwanie. W taki sposób czyta List Franciszka Ksiądz Sebastian Polak, salwatorianin. Pisząc o papieskim Liście nie opowiada jego treści własnymi słowami, ale dzieli się tym, co List w nim budzi – jakie myśli, jakie skojarzenia z innymi tekstami, jakie uczucia, wreszcie: jakie pytania, które trzeba postawić sobie, którymi warto podzielić się z innymi. Oczywiście żadna refleksja nie zastąpi osobistej lektury.

Proste słowa Papieża nie potrzebują wyjaśnień, więc i słowa Księdza Polaka nie tyle są wprowadzeniem w zawartość Listu, co podpowiadają, w jaki sposób czytać: za słowami Listu zobaczyć Franciszka z jego życzliwością, sympatią, zrozumieniem dla trudów. Wśród własnych przekonań, jakimi Autor się dzieli, jest i to: głównym motywem napisania Listu jest miłość do tych, do których List jest skierowany. Czytając List o sobie, widzimy, że napisany jest przez kogoś, kto nas rozumie, dla kogo jesteśmy ważni. I przez to on sam - Autor Listu - staje się dla nas ważniejszy. Nie tylko dlatego, że jest papieżem, ale ze względu na to, w jaki sposób „czuje” Kościół, misję, duszpasterskie zadania, kapłaństwo jako takie i sytuację osobistą księdza. Słowa Księdza Polaka pomagają odkryć wspólnotę z Franciszkiem, Ojcem Świętym.

ks. Sławomir Sosnowski Rektor WSD w Łodzi

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2020
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
68
Wymiary: 
120x180 mm
Waga: 
0.08 kg
ISBN: 
978-83-7720-563-1
Autor
ks. Sebastian Polak SDS
15,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl