Prawda o polskim Kościele | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Prawda o polskim Kościele

Prawda o polskim Kościele

książka
Leszek Galarowicz
wydawca: 
Wydawnictwo AA

Nota o książce

Oznaki kryzysu w polskim Kościele są aż nadto widoczne. Wypływają z jego kondycji ogólnej oraz konkretnych problemów ukazywanych przez media i publikacje książkowe, takich jak istnienie lawendowej mafii, zjawisko ataków na Jana Pawia II, sytuacja polskich seminariów… Z jednej strony mamy zażartą obronę Kościoła, z drugiej bezpardonowy atak. Jest też inne podejście, które chce pokazać ważne zjawiska mające miejsce w Kościele – bez upiększeń, ale też bez zajadłej krytyki.

Celem niniejszej publikacji jest wyświetlenie prawdy o polskim Kościele, „odczarowanie” jego mrocznego medialnego obrazu, ale bez unikania trudnych prawd, dlatego książka dotyka również ciemną stronę rzeczywistości polskiego Kościoła, naznaczoną problemami nadużyć seksualnych czy homoseksualizmu. Przy całej świadomości trudności, z którymi mierzy się Kościół, musimy też wiedzieć, że problemy te nie wynikają tylko z zaniedbań wewnętrznych, ale często są spowodowane niesprawiedliwymi atakami środowisk lewicowo-liberalnych, które pod przykrywką eliminowania zła w istocie dążą do zniszczenia Kościoła.

Z drugiej strony mamy to oblicze Kościoła, które bardzo często jest pomijane w przekazie medialnym, a o którym świadczy dobro będące owocem działań instytucji i ludzi związanych z Kościołem katolickim w naszym kraju. Niezwykle istotne jest ukazanie dziś wcale nieoczywistej prawdy o tym, że wielkość dobra, które płynie z Kościoła, jest nieporównywalnie większa niż rozmiar zła, jakie się w nim pojawia.

Autor podejmuje również kwestie sposobów wyjścia z kryzysu, w którym znalazł się Kościół, naprawienia jego nadszarpniętego wizerunku, rozwiązania problemu nadużyć seksualnych, zatrzymania ludzi młodych w Kościele, wzmocnienia rodziny i małżeństwa.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2024
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
194
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.27 kg
ISBN: 
978-83-8340-064-8

Tytuły tych samych autorów

29,90 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy