Prawda o małżeństwie | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Prawda o małżeństwie / Outlet

Prawda o małżeństwie

książka
Barbara Kiereś
wydawca: 
Fundacja Sevire Veritati Instytut Edukacji Narodowej

Nota o książce

Książka dr Barbary Kiereś jest pierwszą pozycją w cyklu zawierającym także prace: Chodzi o miłość, Tylko rodzina, Jak wychowywać?

Celem publikacji jest przypomnienie prawdy o małżeństwie. Podstawowym źródłem jest rozumienie osoby ludzkiej na płaszczyźnie przyrodzonej i nadprzyrodzonej życia ludzkiego. Wobec współczesnych przemian cywilizacyjnych i kulturowych, które wypaczają prawdę o człowieku i jego miejscu w relacjach społecznych ważna jest refleksja na temat małżeństwa wolna od ideologicznych zniekształceń. Wspólnota małżeńska w świetle integralnej wiedzy o człowieku jawi się jako służba naturze człowieka, jako środek wzajemnej pomocy i rozwoju osobowego oraz w perspektywie sakramentalnej jako sposób realizacji powołania do świętości. Kanwą dla tej myśli jest dorobek poznawczy F. W. Bednarskiego O. P. – etyka, pedagoga i jednocześnie rzecznika tradycji klasycznej. Myśl ta została uzupełniona odnośnym dorobkiem wielu autorytetów, a szczególnie K. Wojtyły – Jana Pawła II, który ukazał tę problematykę w świetle antropologii teologicznej oraz M. A. Krąpca, który opracował filozoficzną teorię człowieka jako osoby. Ujęcie klasyczne obejmuje bowiem nie tylko porządek przyrodzony, poznany rozumowo, ale także porządek nadprzyrodzony, poznany dzięki Objawieniu.

Książeczka jest pomyślana jako pomoc dydaktyczna i jest adresowana przede wszystkim do studentów pedagogiki, a także do wszystkich rodziców, wychowawców, duszpasterzy. Jest to również znakomita lektura dla osób przygotowujących się do zawarcia małżeństwa i trwających w nim, ujawnia bowiem bogactwo rzeczywistości, której głównym motywem jest miłość.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2005
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
96
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.16 kg
ISBN: 
83-88162-37-3
Autor
Barbara Kiereś

Tytuły tych samych autorów

9,20 zł
taniej 20%
11,50 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy