Poznając siebie, czyli konceptualne podstawy samowiedzy | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Poznając siebie, czyli konceptualne podstawy samowiedzy / Outlet

Poznając siebie, czyli konceptualne podstawy samowiedzy

książka
Anita Pacholik-Żuromska
wydawca: 
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Nota o książce

„Sądzę, że...", „Myślę, że...", „Jest mi smutno", „Cieszę się", „Przeraża mnie, że", „Zimno mi", „Jestem zła", „Jestem szczęśliwa" itd. - to tylko nieliczne przykłady z całej palety zdań odnoszących się do kondycji psychicznej człowieka, jego doznań, odczuć i postaw. Zdania takie nazywa się raportami pierwszoosobowymi, a zdolność do ich formułowania jest jednym z wyznaczników bycia osobą - autonomicznym, samoświadomym podmiotem. Wiedza podmiotu o sobie samym, o swoich stanach mentalnych, o własnym życiu psychicznym warunkowana jest jego zdolnością do autorefleksji. (Fragment wprowadzenia) 

Książka składa się z trzech części. W pierwszej Autorka omawia trójaspektowość samowiedzy na tle historycznym oraz we współczesnym ujęciu, na tle koncepcji Peacocke'a, Millikan i Fodora. Część druga jest poświęcona szczegółowemu omówieniu, analizie i krytyce teorii pojęć Peacocke'a, Millikan i Fodora wraz z ich odniesieniem do semantyki Fregowskiej. Ostatnia część publikacji prezentuje rozważania na temat problemów, jakie samowiedza stwarza dla teorii ekternalistycznych takich jak: problem determinacji treści nastawień sądzeniowych oraz kwestia uzasadnienia tej treści. 

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2011
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
266
Wymiary: 
155x225 mm
Waga: 
0.5 kg
ISBN: 
978-83-231-2654-6
Autor
Anita Pacholik-Żuromska
33,60 zł
taniej 20%
42,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0.00 zł
pliki do pobrania0.00 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy