Portfolio w kształceniu nauczycieli | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Portfolio w kształceniu nauczycieli

Portfolio w kształceniu nauczycieli

książka
Maria Szymańska
wydawca: 
Ignatianum
przeczytaj: 

Nota o książce

Koncepcję autorską portfolio w kształceniu nauczycieli, wypracowaną przez Autorkę w ciągu kilkuletnich badań w praktyce edukacyjnej, należy ocenić bardzo wysoko. Choć rezultaty badań zostały odniesione do potwierdzenia znaczenia portfolio w kształceniu refleksyjno-transformacyjnym nauczycieli, to jednak trzeba je uznać za znaczący wkład do praktyki edukacyjnej na poziomie wyższym i do pedeutologii. […]

Publikacja ma walor syntezujący znaczący dorobek Marii Szymańskiej w dziedzinie pedeutologii i dydaktyki szkoły wyższej. Ponadto przedstawia unikatowy proces intercepcji wartości w kształtowaniu tożsamości zawodowej nauczyciela i pedagoga.
dr hab. Mirosława Zalewska-Pawlak, prof. UŁ

„Nauczyciel, jak artysta, filozof czy pisarz, może dobrze wykonywać swoją pracę tylko wówczas, gdy czuje się niezależną jednostką kierowaną płynącym z wewnątrz impulsem twórczym, niezdominowaną przez zewnętrzną władzę” – tak w połowie XX wieku o prawo nauczyciela do samostanowienia i sprawczości upominał się Bertrand Russell (1872–1970), wykazując jak coraz bardziej potężne są wrogie siły, które nie godzą się na autonomię nauczyciela – siły dążące do tego, aby urobić go na wyłącznie posłuszny im instrument.

Jeśli nauczyciel ma faktycznie pełnić podstawową swą powinność, jaką jest kształtowanie różnych aspektów ludzkiej samodzielności, sprawczości i podmiotowości, to wpierw on sam musi systematycznie kształtować w sobie te właściwości i walory (cnoty). Ta wymagająca ustawicznej refleksji – a rzec też można: czujności teoretycznej i troski koncepcyjnej – problematyka pedeutologiczna jest przedmiotem rzetelnych i pogłębionych studiów w monografii Portfolio w kształceniu nauczycieli. Istotne walory poznawcze tej monografii mogą – zgodnie z zamierzeniem Autorki – sprzyjać również wzmacnianiu pozytywnych zmian w praktyce działań pedagogicznych. 
dr hab. Marek Rembierz

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
326
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.49 kg
ISBN: 
978-83-7614-412-2
Autor
Maria Szymańska
41,16 zł
taniej 30%
58,80 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy