Portfolio w kształceniu nauczycieli | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Portfolio w kształceniu nauczycieli

Portfolio w kształceniu nauczycieli

książka
Maria Szymańska
wydawca: 
Ignatianum
przeczytaj: 

Nota o książce

Koncepcję autorską portfolio w kształceniu nauczycieli, wypracowaną przez Autorkę w ciągu kilkuletnich badań w praktyce edukacyjnej, należy ocenić bardzo wysoko. Choć rezultaty badań zostały odniesione do potwierdzenia znaczenia portfolio w kształceniu refleksyjno-transformacyjnym nauczycieli, to jednak trzeba je uznać za znaczący wkład do praktyki edukacyjnej na poziomie wyższym i do pedeutologii. […]

Publikacja ma walor syntezujący znaczący dorobek Marii Szymańskiej w dziedzinie pedeutologii i dydaktyki szkoły wyższej. Ponadto przedstawia unikatowy proces intercepcji wartości w kształtowaniu tożsamości zawodowej nauczyciela i pedagoga.
dr hab. Mirosława Zalewska-Pawlak, prof. UŁ

„Nauczyciel, jak artysta, filozof czy pisarz, może dobrze wykonywać swoją pracę tylko wówczas, gdy czuje się niezależną jednostką kierowaną płynącym z wewnątrz impulsem twórczym, niezdominowaną przez zewnętrzną władzę” – tak w połowie XX wieku o prawo nauczyciela do samostanowienia i sprawczości upominał się Bertrand Russell (1872–1970), wykazując jak coraz bardziej potężne są wrogie siły, które nie godzą się na autonomię nauczyciela – siły dążące do tego, aby urobić go na wyłącznie posłuszny im instrument.

Jeśli nauczyciel ma faktycznie pełnić podstawową swą powinność, jaką jest kształtowanie różnych aspektów ludzkiej samodzielności, sprawczości i podmiotowości, to wpierw on sam musi systematycznie kształtować w sobie te właściwości i walory (cnoty). Ta wymagająca ustawicznej refleksji – a rzec też można: czujności teoretycznej i troski koncepcyjnej – problematyka pedeutologiczna jest przedmiotem rzetelnych i pogłębionych studiów w monografii Portfolio w kształceniu nauczycieli. Istotne walory poznawcze tej monografii mogą – zgodnie z zamierzeniem Autorki – sprzyjać również wzmacnianiu pozytywnych zmian w praktyce działań pedagogicznych. 
dr hab. Marek Rembierz

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
326
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.49 kg
ISBN: 
978-83-7614-412-2

Tytuły tych samych autorów

58,80 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy