Porozmawiajmy | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00
Porozmawiajmy jak Borkowska z Borkowskim

Porozmawiajmy

jak Borkowska z Borkowskim
książka
Małgorzata Borkowska OSB, Igor Borkowski
wydawca: 
Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Porozmawiajmy jak Borkowska z Borkowskim

Nota o książce

My, Borkowscy, tak mamy, że patrzymy na życie zakonne, żeńskie, mówiąc między nami szczerze, chyba jeszcze bardziej niż męskie, z prostą sympatią i naturalnym zrozumieniem...

Siostra Borkowska znalazła się w niepowtarzalnym miejscu w niezwykłym czasie. Pewnie każdy ma taki czas i takie miejsce, ale w biografii Borkowskiej wyraźnie dostrzegalne jest następstwo i skutki tych spotkań na drodze życia. Nie chodzi tu wyłącznie o spotkania z Ludźmi, jeśli mamy na myśli warstwę realną, doczesną. Chodzi także o spotkania z bohaterami zbiorowej wyobraźni, o spotkania ze słowem, tekstem, relacją, którą buduje. 

Siostra Małgorzata Borkowska OSB - urodziła się w 1939 r. Studiowała polonistykę i filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 1964 roku jest benedyktynką w Żarnowcu. Autorka wielu prac historycznych, m.in. Życie codzienne polskich klasztorów żeńskich w XVII i XVIII wieku, Czarna owca, tłumaczka m.in. ojców monastycznych, felietonistka czasopism Więź i Via Consecrata.

Igor Borkowski - polonista, dziennikarz, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego SWPS. Absolwent wrocławskiej polonistyki. Pracował jako dziennikarz w Wieczorze Wrocławia i Panoramie Dolnośląskiej. Współpracował z Polityką. Był rzecznikiem prasowym Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się badaniem języka polityki, perswazji językowej, wyzwaniami edukacji medialnej, a najłatwiej skojarzyć go z publikacjami dotyczącymi tanatologii albo reportażu dziennikarskiego.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 
254
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.36 kg
ISBN: 
978-83-7354-911-1
Autor
Małgorzata Borkowska OSBIgor Borkowski

Tytuły tych samych autorów

28,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl