Porozmawiajmy | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Porozmawiajmy jak Borkowska z Borkowskim

Porozmawiajmy

jak Borkowska z Borkowskim
książka
Małgorzata Borkowska OSB, Igor Borkowski
Porozmawiajmy jak Borkowska z Borkowskim

Nota o książce

My, Borkowscy, tak mamy, że patrzymy na życie zakonne, żeńskie, mówiąc między nami szczerze, chyba jeszcze bardziej niż męskie, z prostą sympatią i naturalnym zrozumieniem...

Siostra Borkowska znalazła się w niepowtarzalnym miejscu w niezwykłym czasie. Pewnie każdy ma taki czas i takie miejsce, ale w biografii Borkowskiej wyraźnie dostrzegalne jest następstwo i skutki tych spotkań na drodze życia. Nie chodzi tu wyłącznie o spotkania z Ludźmi, jeśli mamy na myśli warstwę realną, doczesną. Chodzi także o spotkania z bohaterami zbiorowej wyobraźni, o spotkania ze słowem, tekstem, relacją, którą buduje. 

Siostra Małgorzata Borkowska OSB - urodziła się w 1939 r. Studiowała polonistykę i filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 1964 roku jest benedyktynką w Żarnowcu. Autorka wielu prac historycznych, m.in. Życie codzienne polskich klasztorów żeńskich w XVII i XVIII wieku, Czarna owca, tłumaczka m.in. ojców monastycznych, felietonistka czasopism Więź i Via Consecrata.

Igor Borkowski - polonista, dziennikarz, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego SWPS. Absolwent wrocławskiej polonistyki. Pracował jako dziennikarz w Wieczorze Wrocławia i Panoramie Dolnośląskiej. Współpracował z Polityką. Był rzecznikiem prasowym Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się badaniem języka polityki, perswazji językowej, wyzwaniami edukacji medialnej, a najłatwiej skojarzyć go z publikacjami dotyczącymi tanatologii albo reportażu dziennikarskiego.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 
254
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.36 kg
ISBN: 
978-83-7354-911-1

Tytuły tych samych autorów

34,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa
Produkt dostępny w magazynie
Pocztex0 zł
paczkomaty InPost0 zł
sklepy Żabka0 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy