Polscy historycy oświaty i wychowania w XX i początkach XXI wieku | wydawnictwowam.pl
Darmowa dostawa od 45 zł Mando.pl » Katechizmy »
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Polscy historycy oświaty i wychowania w XX i początkach XXI wieku

Polscy historycy oświaty i wychowania w XX i początkach XXI wieku

Portrety naukowe i wspomnieniowe
książka
red. Władysława Szulakiewicz, Andrzej Paweł Bieś SJ, Anna Królikowska, Beata Topij-Stempińska
przeczytaj: 

Nota o książce

Książka jest monografią wieloautorską […]. W porządku chronologicznym zaprezentowane zostały teksty poświęcone polskim badaczom – twórcom historii oświaty i wychowania, prowadzącym swą działalność naukową, organizacyjną i dydaktyczną w wieku XX oraz na początku wieku obecnego. […] Przypomniane zostały sylwetki mistrzów, którzy odcisnęli swoje piętno na rozwoju polskiej historii wychowania, a gromadząc wokół siebie badaczy młodszego pokolenia potrafili stworzyć szkoły naukowe i wykształcić swych uczniów i kontynuatorów.

Książka jest pozycją interesującą i pouczającą, nie tylko dla samych przedstawicieli historii wychowania, może także stanowić ważne źródło dla rozwoju historii polskiej nauki w ogóle, stać się lekturą polecaną studentom czy tym wszystkim, którzy interesują się nie tylko historią wychowania, ale też historią polskiej nauki.

Dr hab. Katarzyna Dormus, prof. UP

Dużym atutem książki jest to, że można w niej znaleźć nie tylko nazwiska uczonych znanych szerszemu gronu historyków wychowania, ale również postaci mniej znane, tworzące nowe środowiska naukowe i rozwijające nowe nurty badań w historii wychowania. Duże znaczenie mają również teksty poświęcone procesowi instytucjonalizacji polskiej historii oświaty i wychowania oraz rozwojowi metodologii badań historyczno-oświatowych.

Autorzy recenzowanej książki, pisząc swoje teksty, nie tylko wypełniają swego rodzaju obowiązek utrwalenia w pamięci swoich poprzedników, mistrzów, wychowawców, twórców środowisk naukowych, ale również istotnie wpływają na kształtowanie kolejnych pokoleń historyków oświaty i wychowania, ukazując zarówno pewne wzorce naukowe, jak i osobowościowe. Z tego punktu widzenia praca ma bardzo ważny charakter poznawczy i edukacyjny.

Dr hab. Wiesław Partyka

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2023
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
364
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.54 kg
ISBN: 
978-83-7614-545-7

Tytuły tych samych autorów

65,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
Pocztex0 zł
paczkomaty InPost0 zł
sklepy Żabka0 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy