Polacy o religii
Nota o książce
Czy istnieje polska filozofia religii? Czy jest w Polsce przestrzeń, w której mogłaby się rozwijać refleksja nad religią zakorzeniona raczej w filozofii niż w teologii katolickiej? Jako dyscyplina akademicka filozofia religii dopiero od niedawna zdobywa prawo do istnienia na uniwersytetach. Z jednej strony można napotkać pogląd, że do poznania tej dziedziny wystarczą takie nauki, jak historia religii, psychologia czy socjologia. Z drugiej strony teologowie nieufnie traktują filozoficzną refleksję nad religią, odmawiając jej prawa do wyrokowania o tym, co z istoty przekracza "obręb samego rozumu".
Mimo, że nie ma w Polsce jednej określonej szkoły filozofii religii, wielu współczesnych filozofów, poetów i teologów podejmowało filozoficzny namysł nad relacją człowieka do Transcendencji. Karol Wojtyła, Leszek Kołakowski, Henryk Elzenberg, Józef Tischner, Czesław Miłosz, Abraham Joshua Heschel to tylko wybrane nazwiska z tego szerokiego grona. Różnorodność perspektyw i stylów myślenia autorów przedstawionych w niniejszym zbiorze ujawnia nieoczekiwane bogactwo myśli religijnej obecnej we współczesnej kulturze polskiej.
Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.