Pod stopami Kościoła | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Pod stopami Kościoła

Pod stopami Kościoła

Relacje Świętej Klary z Asyżu ze Stolicą Apostolską w świetle zachowanych dokumentów
książka
s. Paulina Maria Kaczmarek OSC, s. Judyta Katarzyna Woźniak OSCCap
wydawca: 
Wydawnictwo Serafin

Nota o książce

Pod stopami Kościoła prezentuje historię wieloletniego dialogu Klary z przedstawicielami Stolicy Apostolskiej, w trakcie którego dochodziło do licznych sporów o wizję żeńskiego życia mniszego i charyzmatycznej nowości powołania do życia w świętej jedności i najwyższym ubóstwie.

Pragnieniem Świętej Klary z  Asyżu było, aby siostry pozostawały „zawsze poddane pod stopami świętego Kościoła i ugruntowane w wierze katolickiej i stale zachowywały ubóstwo i  pokorę Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Najświętszej Matki oraz świętą Ewangelię”. Tymi słowami, wyjętymi z Reguły Świętego Franciszka, kończy ona Formę życia napisaną dla wspólnoty z San Damiano. Siostry dążąc do realizacji powołania do życia ewangelicznego, mają posłusznie poddać się rozeznaniu i decyzjom Kościoła.

Doniosłość prezentowanego studium kryje się w tym, że nie tylko obala i prostuje pewne stereotypy dotyczące początków Zakonu Świętej Klary, ale podkreśla determinację Świętej w obronie pierwotnego charyzmatu. Choć nie wprost, to jednak w przytoczonych dokumentach, będących rezultatem między innymi wymiany korespondencji pomiędzy Świętą z Asyżu a Stolicą Apostolską, dość wyraźnie rysuje się jej duchowa sylwetka, typowa dla wielkich świętych. W sprawach, które z natchnienia Ducha Świętego rozeznają oni jako Boże, słusznie potrafią być nieustępliwi, a jednocześnie pokorni i posłuszni głosowi Kościoła. Książka być może otworzy całą serię studiów nad źródłami klariańskimi, których przybliżenie polskim wspólnotom żyjącym tym charyzmatem pozwoli z entuzjazmem odkryć na nowo piękno ewangelicznego radykalizmu. ks. prof. dr hab. Marek Chmielewski

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2020
Oprawa: 
miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 
220
Wymiary: 
125x190 mm
Waga: 
0.25 kg
ISBN: 
978-83-66779-05-1
Opracowanie
s. Paulina Maria Kaczmarek OSCJudyta Katarzyna Woźniak OSCCap

Tytuły tych samych autorów

39,90 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy