Po Zesłaniu Ducha Świętego cz. 2 | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Po Zesłaniu Ducha Świętego cz. 2

Po Zesłaniu Ducha Świętego cz. 2

Chorał gregoriański
CD
Chór gregoriański mnichów z Opactwa w Triors
wydawca: 
Dębogóra
Po Zesłaniu Ducha Świętego cz. 2

Nota o płycie

Chorał w wykonaniu mnichów z tradycyjnego opactwa benedyktyńskiego Notre Dame de Triors we Francji z Niedzieli, od 6 do 9, po Zesłaniu Ducha Św. (Niedziele zwykłe od 12 do 15). Dodatkowo: Kyriale XI "Orbis Factor" oraz Kyrie, Gloria, Sanctus, Agnus Dei, Ite missa est. 

Dołączona do płyty 56-stronicowa książeczka w twardej oprawie, zawiera nuty utworów (neumy), teksty łacińskie oraz przekłady na cztery języki: polski, francuski, angielski i niemiecki. Dodatkowo wzbogacona zdjęciami romańskich i gotyckich kościołów Europy.

Chorał gregoriański jest przede wszystkim „śpiewem własnym Kościoła Rzymskiego” (Sobór Watykański II). W istocie, magisterium Kościoła, od Piusa X do Soboru Watykańskiego II i dalej przez Jana Pawła II i Benedykta XVI, nawołuje do kultywowania tego śpiewu oraz otwarcia na jego niosące pokój działanie, którego nie sposób doświadczyć we współczesnych celebracjach liturgicznych.
W Kościele chorałowi gregoriańskiemu przysługuje honorowe pierwszeństwo - jako formie modlitwy i jako muzycznej sztuce sakralnej. Jest on wręcz punktem odniesienia przy ocenie wartości innych liturgicznych kompozycji. W oficjalnym piśmie z okazji stulecia tekstu św. Piusa X o chorale gregoriańskim, Jan Paweł II wyszczególnił trzy fundamentalne cechy charakteryzujące muzykę liturgiczną: świętość, piękno i uniwersalność. Obok powyższej myśli Soboru Ojciec Święty zawarł konkluzję: „pośród różnych ekspresji muzycznych, które najlepiej spełniają wymogi muzyki sakralnej, a zwłaszcza liturgicznej, śpiew gregoriański zajmuje miejsce szczególne".

Benedyktyni z opactwa Notre Dame de Triors

Szczegółowe dane

Komplet zawiera: 
1 płyta CD Audio
Rok wydania: 
2015
Długość nagrania: 
54 min
Wymiary: 
150x140 mm
Waga: 
0.23 kg
ISBN: 
978-83-7864-037-0

Tytuły tych samych autorów

35,00 zł
cena det. za
szt.
Darmowa dostawa od 25 zł

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy