Plemię, państwo, demokracja
Nota o książce
Książka stanowi próbę opisu i przybliżenia rozważanej teoretycznie i doświadczanej empirycznie wielopostaciowej demokracji, jej odmiennych konceptualizacji.
Publikacja zawiera artykuły dotyczące badanych procesów, jak i przykłady praktycznych zastosowań tych badań, w społeczeństwach i państwach wyrosłych z tradycji odmiennych od wzorów wypracowanych przez cywilizację euroamerykańską, zwłaszcza krajów, które zachowały struktury plemienne i ideologie kolektywistyczne.
Autorami poszczególnych studiów są etnolodzy, socjolodzy, politolodzy, historycy, teologowie oraz orientaliści, często wybitni znawcy odległych regionów świata, opisujący formy demokratyzacji w różnych krajach i obszarach: Półwyspie Arabskim, Kazachstanie, Korei, Himalajach, Meksyku i Peru. Omawiane są także trudności i bariery, jakie napotykają procesy demokratyzacji w społecznościach na wskroś plemiennych - na przykładzie Czeczenii i Somalii, a także typowo kulturowe uwarunkowania, kształtujące dyskurs polityczny w krajach afrykańskich (Kamerunie, Beninie i Togo) oraz w środowisku uchodźców tybetańskich (Indie).
Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.