Pisma wybrane. Tom II | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Pisma wybrane. Tom II

Pisma wybrane. Tom II

książka
Karl Rahner SJ
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o książce

Drugi tom Pism wybranych Karla Rahnera to pozycja równocześnie sama w sobie niezależna oraz tworząca z tomem pierwszym pewną nierozerwalną całość. Analogicznie do swego poprzednika, także on składa się z 16 publikacji, które przynależą do szerokiego działu teologii dogmatycznej. Podstawowym kryterium ich doboru był taki wybór tekstów, aby na jego podstawie mogło powstać "małe" kompendium teologii dogmatycznej tego wybitnego myśliciela dające pewne wyobrażenie o jego poglądach w odniesieniu do różnych działów tejże teologii.

W kontynuacji do tomu pierwszego, który zawierał publikacje ujęte w działy: Zagadnienia fundamentalne, Nauka o Bogu oraz Chrystologia, obecny tom prezentuje artykuły, które wchodzą w skład następujących działów teologii dogmatycznej: Protologia i Eschatologia, Eklezjologia, Mariologia oraz Sakramentologia.

Rahner szuka w nich zrozumienia podstawowych prawd wiary Kościoła na różnych drogach. Są nimi: filozofia, myśl teologii scholastycznej oraz niewyczerpane źródło, jakim była dla niego teologia patrystyczna. U ich podłoża jak swoisty wspólny fundament znajduje się duża znajomość Pisma świętego. Ta szeroka wiedza zaowocowała w rozwijanej przez niego teologii z jednej strony olbrzymim respektem dla historycznego wymiaru wiary chrześcijańskiej, z drugiej zaś godną podziwu przenikliwością intelektualną, która czyniła z niego prawdziwego mistrza teologicznej spekulacji.

Szczegółowe dane

Tom: 
2
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2007
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
408
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.7 kg
ISBN: 
978-83-7318-724-5

Tytuły tych samych autorów

79,00 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy