Pisma, tom 6 | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Pisma, tom 6 Oddając nam siebie

Pisma, tom 6

Oddając nam siebie
książka
bł. Paweł Giustiniani
tłumacz: 
Jacek Partyka

Nota o książce

Zaczerpnąwszy z wielkiego korpusu dzieł Giustinianiego,w niniejszym tomie zostało przedstawione to, co napisał na temat najświętszej Eucharystii. Do niektórych z tekstów odniósł się już Łukasz z Hiszpanii i przede wszystkim – z nutą entuzjazmu i wyraźnej apologetyki – Agostino Romano Fiori.

Giustiniani w wielu ustępach swoich dzieł jawi się jako dusza rozpalona miłością do tej doniosłej tajemnicy. Stwierdza na przykład, że aby odpowiednio się przygotować przed przystąpieniem do Ciała i Krwi Chrystusa oraz podziękować potem, nie wystarczyłby wysiłek nieskończonej ilości dusz. Albo mówi, że kapłan ma obowiązek, by przygotować się przed celebracją Mszy św. i w należyty sposób złożyć dziękczynienie po niej, i co więcej, wokół tej celebracji powinny obracać się wszystkie działania jego życia. Kto rzeczywiście zdaje sobie sprawę z tego, czego dokonał przy świętym ołtarzu, nie może pragnąć niczego innego, jak tylko tego, aby wszystkie istoty ludzkie zaznały tak wielkiego dobra. A raczej – dobra największego ze wszystkich – Giustiniani głosi to oraz wielokrotnie powtarza pełnym żarliwości i emocji tonem – i nie należy się temu dziwić. W zasadzie kapłan po odprawieniu celebracji będzie mógł powrócić do swoich najbardziej prozaicznych zajęć codziennych, ale zawsze będzie musiał zachować pełną świadomość, że pozostawał w bezpośrednim kontakcie z rajem.

Przy innych okazjach Giustiniani czerpie inspirację z Najświętszego Sakramentu Ołtarza, aby rozpocząć osobiste medytacje. Na przykład wtedy, kiedy karci siebie za swój chłód i brak wiary w Pana obecnego w konsekrowanej Hostii, skoro wobec Niego w cielesnej postaci nie byłby tak chłodny. Albo wtedy, gdy – z emocjami, które przypominają najbardziej żarliwe strony dziełek zawartych w niniejszym tomie – wychodzi od unii eucharystycznej, aby dojść do rozważań skierowanych do Pana.

Szczegółowe dane

Tom: 
104
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2024
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
260
Wymiary: 
125x195 mm
Waga: 
0.31 kg
ISBN: 
978-83-8205-279-4
Seria wydawnicza: 
Źródła monastyczne

Tytuły tych samych autorów

36,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy