Pierwsza pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Pierwsza pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski / Outlet

Pierwsza pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski

książka
Władysław J. Skalski
wydawca: 
Wydawnictwo M

Nota o książce

Książka ukazuje pierwszą wizytę Papieża Jana Pawła II w Polsce (w Nowym Targu) z perspektywy władz komunistycznych, które poprzez swój aparat inwigilacji i represji, Służbę Bezpieczeństwa, starały się najpierw nie dopuścić do odprawienia przez Jana Pawła II Mszy św. na nowotarskim lotnisku, a następnie utrudnić pielgrzymom udział w niej i złagodzić przyszłe skutki tego wydarzenia w świadomości uczestników. 

Przed pierwszą pielgrzymką Ojca Świętego do Polski, gdy dla władz było jasne, że nie ma możliwości nie dopuścić do niej, starano się przynajmniej odwlec termin, zredukować do minimum liczbę odwiedzanych miejscowości, maksymalnie ograniczyć liczbę uczestników spotkań. Oczywiście myślano też o propagandowym i politycznym zdyskontowaniu pielgrzymki.  

Dla władz wizyta Ojca Świętego w Nowym Targu nie była najważniejszym etapem pielgrzymki. W centrum jej zainteresowania były przede wszystkim: Warszawa (stolica), Kraków (były metropolita, bastion przeciwnika) i Oświęcim (możliwość politycznego wykorzystania wizyty w obozie w Auschwitz). Dlatego dokumentacja SB dotycząca Nowego Targu liczy tylko (!) kilkadziesiąt tomów. (…)

Wszystkie cytowane dokumenty, pisma, donosy, meldunki, raporty, analizy, wytyczne etc. pozostawiono w oryginalnej (w obu znaczeniach tego słowa) formie stylistycznej, gramatycznej, ortograficznej i interpunkcyjnej. (Fragment książki)  

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2008
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
247
Wymiary: 
170x245 mm
Waga: 
0.67 kg
ISBN: 
978-83-60725-97-9
Autor
Władysław J. Skalski
40,01 zł
40,01 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0.00 zł
pliki do pobrania0.00 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy