Pielgrzym | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00
Pielgrzym film dokumentalny

Pielgrzym

DVD
wydawca: 
Opus film

Nota o filmie

Cel, jaki wyznaczyli sobie pielgrzymi – mężczyźni z przestępczą przeszłością, staje się dla nich możliwością modlitwy i wspólnej drogi. W tej historii ważne stają się też relacje rodzinne. Czy droga do bliskiej osoby może się okazać trudniejsza, niż pielgrzymka z Głogowca do Moskwy? O tym wszystkim opowiada ten film dokumentalny.

Film Pielgrzym to opowieść o drodze. Roman miał burzliwe życie. Po przerwanych studiach medycznych wyjechał do Singapuru i został przemytnikiem. Przemycał ludzi i elektronikę. Po powrocie do Polski rozpoczął pracę w korporacji. Jego życie zdawało się wreszcie toczyć po właściwych torach, aż do dnia, w którym został aresztowany i oskarżony o przestępstwa popełnione sześć lat wcześniej. Po wyjściu na wolność postanowił zerwać ze swoim dawnym życiem.

Zaczął pisać ikony i chodzić pieszo po świecie. Jak sam mówi chciał się „przeczołgać, przepalić, w sobie coś zniszczyć”. Rozwiedziony ojciec dwudziestoletniej córki, który próbuje odpokutować błędy przeszłości podczas pieszych wypraw.

Poznajemy go, gdy wraz z innymi byłymi więźniami planuje przejść pieszo z Polski do Moskwy i z powrotem, łącznie 4500 km. Podczas drogi bohater stawi czoło nurtującym go trudnym pytaniom, a odpowiedzi poszuka, spoglądając głęboko we własne wnętrze. Pielgrzymka zaplanowana, jako droga pojednania między Wschodem i Zachodem wskaże mu ścieżkę ku innemu pojednaniu. Jej finał może okazać się bardzo inny od tego, który bohater po ludzku planował.

Przez ponad 3 lata z kamerą, w drodze, podczas przygotowań i w ich codziennym, nie zawsze łatwym życiu, towarzyszył im reżyser Paweł Jóźwiak–Rodan, autor takich filmów dokumentalnych jak „Mama, Tata, Bóg i szatan”, „Agnieszki tu nie ma”, czy pierwszego w Polsce crowdsourcingowego filmu dokumentalnego „Moje 89 Pokolenie”. Efektem tych trzech wspólnych lat jest film dokumentalny pt. „Pielgrzym”.

Fragmenty video

Pielgrzym / The Pilgrim - 2015

Szczegółowe dane

Komplet zawiera: 
1 płyta DVD
Rok wydania: 
2015
Długość nagrania: 
62 min
Lektor: 
polski
Napisy: 
angielskie
Wymiary: 
140x125 mm
Waga: 
0.09 kg
Format obrazu: 
16:9
Format dźwięku: 
Dolby Digital
Reżyser
Paweł Jóźwiak-Rodan
29,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl