Percepcja powodzenia małżeństwa rodziców | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Percepcja powodzenia małżeństwa rodziców

Percepcja powodzenia małżeństwa rodziców

a społeczny obraz siebie ich dorosłych dzieci
książka
Agnieszka Gałkowska
wydawca: 
Towarzystwo Naukowe KUL

Nota o książce

Rodzina kształtuje silnie i trwale sposób postrzegania innych, a rodzice jako osoby, które poznajemy najwcześniej, stają się prototypem percepcji ludzi w ogóle, stąd spostrzeganie relacji, jaka ich wiąże, może stanowić prototyp oceny innych relacji interpersonalnych i wpływać na kształtowanie się społecznych aspektów obrazu siebie. 

Badania Autorki wskazują, iż osoby mające możliwość obcowania ze szczęśliwymi w małżeństwie rodzicami zostały niejako obdarowane czymś, co pozwala na ponadprzeciętnie dobre funkcjonowanie. Przejawia się to w takiej konfiguracji elementów obrazu siebie, która występuje niezwykle rzadko - połączenie sprawności, rzutkości, systematyczności, kompetencji, poszanowania wartości i norm z ciepłem emocjonalnym, możliwościami twórczego działania i umiejętnością tworzenia satysfakcjonujących więzi z ludźmi. Z kolei dorosłe dzieci rodziców tworzących nieudany związek pozbawione są niejako rozmachu i siły koniecznych do pełnego urzeczywistniania swych możliwości, choćby charakteryzującego ich potencjału twórczego, mają też więcej problemów z samoakceptacją, z samopoczuciem w relacjach z ludźmi i trudniej im budować dobre związki z innymi.

Na łamach publikacji Autorka podjęła próbę zweryfikowania przeświadczenia o tym, iż osoby różniące się doświadczeniem wzrastania w rodzinie tworzonej przez szczęśliwych bądź nieszczęśliwych małżonków mają w różny sposób ukształtowane obrazy siebie. Wyniki badań pokazały, iż oddziaływanie jakości małżeństwa rodziców na obraz siebie ich dzieci jest szersze niż zakładały hipotezy i dotyczy nie tylko sfery kontaktów interpersonalnych, ale również, i to w silniejszym nawet stopniu, cech związanych z siłą osobowości, kompetencją i wytrwałością w realizacji celów i zadań. 

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
1999
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
226
Wymiary: 
170x240 mm
Waga: 
0.48 kg
ISBN: 
83-87703-67-2
Autor
Agnieszka Gałkowska
12,80 zł
taniej 20%
16,00 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy