Percepcja powodzenia małżeństwa rodziców | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Percepcja powodzenia małżeństwa rodziców

Percepcja powodzenia małżeństwa rodziców

a społeczny obraz siebie ich dorosłych dzieci
książka
Agnieszka Gałkowska

Nota o książce

Rodzina kształtuje silnie i trwale sposób postrzegania innych, a rodzice jako osoby, które poznajemy najwcześniej, stają się prototypem percepcji ludzi w ogóle, stąd spostrzeganie relacji, jaka ich wiąże, może stanowić prototyp oceny innych relacji interpersonalnych i wpływać na kształtowanie się społecznych aspektów obrazu siebie. 

Badania Autorki wskazują, iż osoby mające możliwość obcowania ze szczęśliwymi w małżeństwie rodzicami zostały niejako obdarowane czymś, co pozwala na ponadprzeciętnie dobre funkcjonowanie. Przejawia się to w takiej konfiguracji elementów obrazu siebie, która występuje niezwykle rzadko - połączenie sprawności, rzutkości, systematyczności, kompetencji, poszanowania wartości i norm z ciepłem emocjonalnym, możliwościami twórczego działania i umiejętnością tworzenia satysfakcjonujących więzi z ludźmi. Z kolei dorosłe dzieci rodziców tworzących nieudany związek pozbawione są niejako rozmachu i siły koniecznych do pełnego urzeczywistniania swych możliwości, choćby charakteryzującego ich potencjału twórczego, mają też więcej problemów z samoakceptacją, z samopoczuciem w relacjach z ludźmi i trudniej im budować dobre związki z innymi.

Na łamach publikacji Autorka podjęła próbę zweryfikowania przeświadczenia o tym, iż osoby różniące się doświadczeniem wzrastania w rodzinie tworzonej przez szczęśliwych bądź nieszczęśliwych małżonków mają w różny sposób ukształtowane obrazy siebie. Wyniki badań pokazały, iż oddziaływanie jakości małżeństwa rodziców na obraz siebie ich dzieci jest szersze niż zakładały hipotezy i dotyczy nie tylko sfery kontaktów interpersonalnych, ale również, i to w silniejszym nawet stopniu, cech związanych z siłą osobowości, kompetencją i wytrwałością w realizacji celów i zadań. 

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
1999
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
226
Wymiary: 
170x240 mm
Waga: 
0.48 kg
ISBN: 
83-87703-67-2
14,41 zł
taniej 10%
16,00 zł
cena det. za
egz.
Zamów do 12.00 - wysyłka dziś
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy