Pedagogika ogólna | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Pedagogika ogólna Wielopostaciowość

Pedagogika ogólna

Wielopostaciowość – Rudymenta – Meandry – Dylematy
książka
Andrzej M. de Tchorzewski
wydawca: 
Ignatianum
przeczytaj: 

Nota o książce

W zamyśle Autora podstawowym zadaniem książki jest przyczynienie się do uświadomienia adeptom nauk pedagogicznych relacji, jaka zachodzi pomiędzy pedagogiką ogólną a pozostałymi, istniejącymi już, jak i powstającymi subdyscyplinami pedagogicznymi, które bez znajomości podstawowych zagadnień przypisywanych pedagogice ogólnej nie są w stanie sprostać wymogom formalnym i merytorycznym w procesie ich stawania się. W mojej ocenie profesor Andrzej M. de Tchorzewski powyższe zadanie wykonał na bardzo wysokim poziomie.

Jestem przekonana, że książka będzie doskonałym źródłem pracy naukowej dla tych, którzy umiłowali pedagogikę z jej subdyscyplinami i pragną ją rozwijać.

Prof. dr hab. Krystyna Chałas

Książka jest dziełem pionierskim, wyczekiwanym przez wielu pedagogów. Jak dotąd nikomu nie udało się tak precyzyjnie, wnikliwie i kompetentnie nakreślić obrazu pedagogiki ogólnej. Ta subdyscyplina pedagogiki była czasem traktowana jak przysłowiowe „piąte koło u wozu”. Dowolność interpretacyjna w zakresie przedmiotu, funkcji i zadań badawczych prowadziła do chaosu poznawczego, a tym samym do spychania jej na margines pedagogiczny.

Profesor Andrzej M. de Tchorzewski udowadnia, że literatura pedagogiczna jak dotąd nie rozstrzygała, czym jest pedagogika ogólna. Była ona rozumiana na różne sposoby. Natomiast Autor przekonuje, że ta subdyscyplina tworzy podwaliny dla wszystkich innych subdyscyplin nauk pedagogicznych. Posiadając charakter metanauki, upoważnia ją to do opisu i krytycznej analizy nowych subdyscyplin, współczesnych ideologii i koncepcji pedagogicznych, strategii badawczych oraz ewaluacji myślenia o wychowaniu.

Prof. dr hab. Marian Śnieżyński

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2019
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
210
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.35 kg
ISBN: 
978-83-7614-452-8
Autor
Andrzej M. de Tchorzewski
37,80 zł
taniej 30%
54,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl