Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł

Pokaż tylko produkty WAM

Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Papież który zapalił świat

książka
Gian Franco Svidercoschi
tłumacz: 
Anna T. Kowalewska
wydawca: 
Wydawnictwo Znak

Nota o książce

Analiza czterech lat pontyfikatu papieża Franciszka w kontekście zmieniającej się rzeczywistości świata, kultury, obyczajowości i samego Kościoła. Samotność, niezrozumienie i opozycja przestraszonych demontażem starego systemu – to cena, jaką przychodzi mu płacić.

Papież Bergoglio realizuje śmiały plan odnowy Kościoła. Otwiera szeroko jego drzwi, pragnąc, by był blisko ludzi. Rozpoczyna reformę Kurii Rzymskiej. Prześwietla finanse banku watykańskiego. Zmniejsza dystans między hierarchami a wiernymi...

Wciąż przyciąga naszą uwagę i wprawia w zdumienie. Mianem «efektu Franciszka» określa się dziś pewien fenomen społeczny i kulturowy, który zadomowił się już w naszym codziennym życiu i języku. Równocześnie jednak – i trzeba to powiedzieć od razu, aby uniknąć posądzenia o gloryfikowanie papieża – to także pontyfikat, który właśnie ze względu na śmiałe innowacje, jakie wprowadza, rodzi znaki zapytania, wzbudza kontrowersje, wznieca nieporozumienia, prowokuje sprzeciw i opór, a czasem nawet bardziej lub mniej otwarcie okazywaną wrogość. (Z książki)

Gian Franco Svidercoschi (ur. 1936) – włoski dziennikarz o polskich korzeniach, watykanista, specjalista ds. problemów religijnych i polityki międzynarodowej. Relacjonował przebieg II Soboru Watykańskiego. Wieloletni redaktor miesięcznika „L’Osservatore Romano”. Autor kilkunastu książek, w tym bestsellerowego wywiadu z kard. Stanisławem Dziwiszem Świadectwo. W oparciu o jego biografię Jana Pawła II powstał scenariusz filmu Karol. Człowiek, który został papieżem.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2017
Oprawa: 
miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 
224
Wymiary: 
145x205 mm
Waga: 
0.37 kg
ISBN: 
978-83-240-4955-4
Autor
Gian Franco Svidercoschi
Tłumacz
Anna Kowalewska

Tytuły tych samych autorów

31,42 zł
taniej 10%
34,90 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 50 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
powyżej 50 zł0 zł
poczta priorytetowaod 6.90 zł
paczkomaty InPostod 6.90 zł
stacje ORLENod 6.50 zł
odbiór w punkcieod 6.50 zł
kurierod 10.90 zł
wyślij jako prezentod 10.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl