Oto ty, Adamie | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Oto ty, Adamie

Oto ty, Adamie

książka
Maria Szamot
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o książce

Od tego, jak człowiek pojmuje siebie, a w konsekwencji, jak odczytuje swój los, jego cel i jednostkowy sens, zależy, jak będzie pojmował Boga. Jeśli postrzega siebie jako istotę niemal bezbronną naprzeciw rwącego strumienia różnorakich impulsów, to Bóg jest dla niego Wielkim Księgowym, który skrupulatnie prowadzi rejestr wszelkich jego upadków i zwycięstw, a końcowe saldo na tym rachunku zadecyduje o kategorii przysługującej mu wieczności. Jeśli wśród tego rwącego potoku impulsów dostrzega znamiona opieki, to Bóg jest dla niego troskliwym i kochającym Ojcem, który jednak dla sobie wiadomych powodów dozwala, by dotykały go tragedie, cierpienia, śmierć. Jeśli wreszcie widzi siebie jako istotę kochaną, a życie pojmuje jako subtelnie dyskretną, najgłębiej intymną Rozmowę, to Bóg jest dla niego Prowadzącym ten dialog.

Publikacje Marii Szamot otwierają nową perspektywę odczytywania Biblii i jej interpretacji. W książce Oto ty, Adamie w sposób fascynujący przekłada na język współczesny rezultaty głębokiej refleksji antropologicznej, które wyrażone są w Biblii poprzez symbole. Wychodząc od opowieści o Gedeonie i Samsonie z Księgi Sędziów oraz Ksiąg Jonasza i Tobiasza, snuje rozważania nad fundamentalnymi i niezbywalnymi elementami ludzkiej natury, takimi jak ufność, wolność, słabość. Śledząc tok refleksji natchnionych autorów Pisma Świętego, odkrywa nie tylko sposoby przejawiania się i ewolucję tych przymiotów w życiu jednostki, ale także ich teologię i nieodzowność dla nawiązania żywego, autentycznego kontaktu z Bogiem. Ten zwarty opis ludzkiej natury jest w sposób spójny powiązany zarówno z przekazem początkowych rozdziałów Genesis, jak i znacznej części nauczania Pana Jezusa.
Napisana obrazowym językiem, odwołująca się do najpowszechniejszych ludzkich doświadczeń książka, kierowana jest do Czytelnika zainteresowanego poważną lekturą Biblii. Lekturą, która nie tylko daje zrozumienie siebie, ludzkiej natury, ale także jest wskazówką na drodze duchowego rozwoju.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
256
Wymiary: 
136x210 mm
Waga: 
0.31 kg
ISBN: 
978-83-7505-312-8

Tytuły tych samych autorów

34,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 99 zł

Powiadom mnie o dostępności

powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy