Oremus Wrzesień 2022 | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Oremus Wrzesień 2022

Oremus Wrzesień 2022

Teksty liturgii Mszy Świętej
czasopismo

Nota o czasopiśmie

We wrześniowym numerze miesięcznika „Oremus”:

  • czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
  • wprowadzenia liturgiczne i rozważania, których autorem jest Wojciech Skóra MIC, proboszcz parafii Świętego Józefa w Sulejówku, postulator generalny procesu kanonizacyjnego o. Stanisława Papczyńskiego, teolog, rekolekcjonista;
  • modlitwy wiernych napisane przez Wspólnotę Siloe ze Zduńskiej Woli;
  • kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Rafał Maciejewski, śpiewak, pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi, kantor łódzkiego klasztoru oo. dominikanów, prowadzący warsztaty muzyki liturgicznej, odpowiada na pytanie: Być może wielu z nas słyszało choć raz w życiu „Hallelujah” L. Cohena na liturgii ślubnej. Jednych to wzruszyło, innych oburzyło, a jeszcze innych zastanowiło, czy taki utwór w ogóle powinien pojawić się w kościele, nawet jeśli oryginalny tekst został zastąpiony słowami wyrażającymi dziękczynienie Bogu za dar miłości małżonków i radość Kościoła z tego sakramentu. Czy w liturgii można łączyć treści teologiczne ze świecką melodią? Czy istnieją przepisy, które normują te praktyki?
  • propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC podejmuje temat przyjęcia psalmów jako podstawy liturgii godzin. Stało się tak z uwagi na wewnętrzną zawartość psalmów, a także dlatego, że modlił się nimi Jezus i cytował je też w swoim nauczaniu. Modlitwa psalmami jest zatem modlitwą słowami, „które w osobie i dziele Jezusa mają swoje wypełnienie, a które również mają się wypełnić w naszym życiu”. Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 24, którym modlimy się w tym roku 1 września podczas liturgii Mszy świętej. Nie tylko – o czym przypomina stwierdzenie otwierające ten psalm – „ziemia jest Pańska, ale i człowiek ukształtowany z mułu ziemi jest Pański, a nie swój własny!”. Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz „Matka Boża Bolesna” (mistrz Ołtarza Stauffenbergów.)

Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2022
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
208
Wymiary: 
110x160 mm
Waga: 
0.13 kg
ISSN: 
1234-1762
8,90 zł
cena det. za
egz.

Powiadom mnie o dostępności

Koszty dostawySprawdź
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy