Oremus Wrzesień 2022 | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-16.00
Oremus Wrzesień 2022

Oremus Wrzesień 2022

Teksty liturgii Mszy Świętej
czasopismo
wydawca: 
Wydawnictwo Promic

Nota o czasopiśmie

We wrześniowym numerze miesięcznika „Oremus”:

  • czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
  • wprowadzenia liturgiczne i rozważania, których autorem jest Wojciech Skóra MIC, proboszcz parafii Świętego Józefa w Sulejówku, postulator generalny procesu kanonizacyjnego o. Stanisława Papczyńskiego, teolog, rekolekcjonista;
  • modlitwy wiernych napisane przez Wspólnotę Siloe ze Zduńskiej Woli;
  • kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Rafał Maciejewski, śpiewak, pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi, kantor łódzkiego klasztoru oo. dominikanów, prowadzący warsztaty muzyki liturgicznej, odpowiada na pytanie: Być może wielu z nas słyszało choć raz w życiu „Hallelujah” L. Cohena na liturgii ślubnej. Jednych to wzruszyło, innych oburzyło, a jeszcze innych zastanowiło, czy taki utwór w ogóle powinien pojawić się w kościele, nawet jeśli oryginalny tekst został zastąpiony słowami wyrażającymi dziękczynienie Bogu za dar miłości małżonków i radość Kościoła z tego sakramentu. Czy w liturgii można łączyć treści teologiczne ze świecką melodią? Czy istnieją przepisy, które normują te praktyki?
  • propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC podejmuje temat przyjęcia psalmów jako podstawy liturgii godzin. Stało się tak z uwagi na wewnętrzną zawartość psalmów, a także dlatego, że modlił się nimi Jezus i cytował je też w swoim nauczaniu. Modlitwa psalmami jest zatem modlitwą słowami, „które w osobie i dziele Jezusa mają swoje wypełnienie, a które również mają się wypełnić w naszym życiu”. Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 24, którym modlimy się w tym roku 1 września podczas liturgii Mszy świętej. Nie tylko – o czym przypomina stwierdzenie otwierające ten psalm – „ziemia jest Pańska, ale i człowiek ukształtowany z mułu ziemi jest Pański, a nie swój własny!”. Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz „Matka Boża Bolesna” (mistrz Ołtarza Stauffenbergów.)

Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2022
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
208
Wymiary: 
110x160 mm
Waga: 
0.13 kg
ISSN: 
1234-1762
8,90 zł
cena det. za
egz.
Dostawa już od 0 zł
Koszty dostawy
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
stacje ORLEN10.50 zł
kioski RUCH10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy